STS
morelz Illuminar Gaming ESL Mistrzostwa Polski 2022
fot. ESL/Adam Łakomy

Rozesłano zaproszenia do zamkniętych eliminacji do ESL MP

Już za dwa dni ruszają otwarte eliminacje do nadchodzącego sezonu ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Nieco wcześniej jednak organizatorzy zdecydowali się ujawnić listę ekip, które już teraz mają dzięki zaproszeniom pewne miejsce w etapie zamkniętym.

Osiem ekip z zaproszeniami

W sumie bezpośrednie przepustki do zamkniętych eliminacji otrzymało osiem formacji. Wśród nich nie zabrakło naprawdę uznanych nazw, bo w akcji zobaczymy m.in. HONORIS czy AGO Esports, czyli dwie organizacje, które w ostatnich sezonach regularnie zajmowały czołowe lokaty. Niemniej w ich wypadku w porównaniu z ostatnią odsłoną ESL MP doszło do naprawdę daleko idących zmian w składach. Zresztą, prawdopodobnie w ten sam sposób potraktowane zostało Illuminar Gaming. Wszak to właśnie ekipa spod znaku błękitnego oka wiosną zdobyła mistrzowski tytuł, ale wiele wskazuje na to, że jej zespół zwyczajnie się rozpadł. Co prawda nic nie zostało oficjalnie potwierdzone, ale świadczyć o tym mogą zarówno ostatnie medialne doniesienia, jak i dzisiejsze zaproszenie.

Ponadto przed szansą na to, by dostać się do najważniejszych rozgrywek CS:GO w kraju, stanie też m.in. Team ESCA Gaming. Formację tę również mogliśmy oglądać w wiosennej edycji ESL MP, aczkolwiek wówczas jej barw broniła zupełnie inna drużyna niż obecnie. Po pewnej przerwie o powrót do mistrzostw Polski spod szyldu ESL postarają się ponadto Creative AVEZ i kogutos youngsters. A na koniec warto wspomnieć także o MCE Gameexpert i LODIS. Akurat te zespoły jako jedyne spośród wszystkich zaproszonych nigdy jeszcze nie walczyły o tytuł najlepszej formacji nad Wisłą, ale teraz być może będą miały ku temu okazję.

Drużyny zaproszone do zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski:

AGO Esports Creative AVEZ Team ESCA Gaming HONORIS
Illuminar Gaming kogutos youngsters LODIS MCE Gameexpert

Jeżeli chcecie dołączyć do powyższej ósemki, to nadal możecie zapisać się do jednej z dwóch tur otwartych eliminacji, które zaplanowano na 11-12 sierpnia oraz 13-14 sierpnia. Z kolei zamknięty etap zmagań odbędzie się 18 i 19 sierpnia. Potem przyjdzie wreszcie pora na ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2022, które rozgrywane będą między 29 sierpnia a 11 grudnia. Co ważne, uczestnicy walczyć będą nie tylko o łączną pulę nagród w wysokości 100 tysięcy złotych, ale również i o awans na Intel Extreme Masters Katowice 2023.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
misutaaa Team Vitality RMR 2022

misutaaa⁠ żegna się z Vitality

Przyszłość francuskiego nastolatka potwierdzona – Od wieku 17 do 19 lat. Moja historia z Teamem Vitality dobiega końca po dwóch latach. Dziękuję wszy...