STS
Kylar KEi Goofy 9INE
fot. fb.com/Goofiacz

Już dziś ruszają eliminacje do ESL Mistrzostw Polski! Zapisy jeszcze trwają

Już dziś wszystkie zainteresowane ekipy będą mogły rozpocząć bój o to, by zagrać w ESL Mistrzostwach Polski. Przed nami bowiem pierwsza tura otwartych eliminacji, do których zapisy nadal trwają. Wciąż jest więc czas, by wyrazić gotowość do rywalizacji.

Byli gracze Wisły i Anonymo łączą siły

Już teraz jednak na liście uczestników znajdziemy m.in. 9INE, czyli nowopowstały zespół, którego członkami są byli reprezentanci Wisły All iN! Games Kraków oraz Anonymo Esports. Nie ulega zresztą wątpliwości, że podopieczni Piotra „nawrota” Nawrockiego to główni faworyci nie tylko etapu otwartego, ale i zamkniętego. Tym większa presja będzie więc spoczywać na ich barkach, bo przecież ewentualny brak awansu do ESL Mistrzostw Polski były dla naszpikowanej znanymi nickami formacji prawdziwą katastrofą. Tej jednak nikt nie bierze raczej pod uwagę, bo na ten moment wydaje się, że tylko prawdziwe nagromadzenie katastrof mogłoby przeszkodzić zawodnikom szwedzkiej organizacji.

Ale nie tylko 9INE walczyć będzie o upragniony sukces. W momencie pisania tego tekstu w gronie zespołów zgłoszonych do eliminacji obecni byli też los kogutos, czyli skład złożony z młodych graczy. Młody, ale już po przejściach, bo przecież na swoim koncie mają oni dłuższe lub krótsze epizody w takich organizacjach, jak Illuminar Gaming, Izako Boars, AGO Esports czy też MAD DOG’S PACT. Co ciekawe, do gry o awans staną ponadto Impresion i ThunderFlash. Obie te organizacje w przeszłości grały już w ESL Mistrzostwach Polski, aczkolwiek wówczas ich barw broniły zupełnie inne zespoły. Mowa tutaj więc o swego rodzaju świeżym starcie. Nigdy natomiast o krajowy tytuł w CS:GO nie rywalizowała jeszcze Arka Gdynia eSports. Ale w końcu może się to zmienić, prawda?

Wciąż można się zapisać

Tak czy inaczej, wszyscy zainteresowani udziałem w pierwszych otwartych eliminacjach nadal mogą zgłosić swoje zespoły. Wystarczy udać się pod ten adres, aczkolwiek dokonać tego można tylko do 17:45. Właściwe pojedynki ruszą natomiast kwadrans później. Same zmagania potrwają do 12 sierpnia, zaś miejsce w zamkniętym etapie gry o ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2022 zapewnią sobie dwie najlepsze drużyny.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
RUSH Evil Geniuses RMR 2022

RUSH i stanislaw po ponad 5 latach ponownie łączą siły. I to w barwach Evil Geniuses

Dwie byłe gwiazdy OpTic znowu razem Już dwa dni temu potwierdzono, że barw Złych Geniuszy ponownie bronić będzie Peter "⁠stanislaw⁠" Jarguz. Kanadyjc...