STS
Juli CLG Red ESL Impact Dallas 2022
fot. ESL/Stephanie Lindgren

Spore przetasowania w CLG Red. Wymieniono aż trzy zawodniczki!

Przerwa wakacyjna trwa nie tylko na męskiej, ale i na kobiecej scenie Counter-Strike’a. I tak samo jak tam część drużyn zdecydowało się wykorzystać wolny czas na dokonanie kadrowych roszad. Weźmy takie CLG Red, gdzie wymieniono aż trzy zawodniczki!

CLG stawia na skład międzynarodowy

W efekcie z żeńskim składem CLG pożegnały się Juliana „⁠Juli⁠” Tosic, Emma „⁠Emy⁠” Choe oraz Diane „⁠di^⁠” Tran. Najdłuższym stażem z tego grona mogła pochwalić się ta ostatnia, która z organizacją współpracowała przez siedem ostatnich lat! Dwa lata krócej członkinią Red była Emy, podczas gdy Juli z zespołem związana była od 2020 roku. Co ciekawe, w przypadku Tosic oraz Tran nie wiemy jeszcze, jakie czeka je przyszłość. Głos w tej sprawie zabrała za to Choe. 21-latka potwierdziła przy tym, że opuszcza scenę CS:GO, by spróbować swoich sił w VALORANCIE. – Wiem, że to inna gra, a w CS:GO miałam już wyrobioną pozycję, ale żałowałabym, gdybym nie zaryzykowała i nie sprawdziła, co się stanie – przyznała Amerykanka w opublikowanym przez siebie wpisie w mediach społecznościowych.

Wobec tego w drużynie pozostały jedynie Kelsie „⁠uhKelsie⁠” Click oraz doświadczona Mounira „⁠GooseBreeder⁠” Dobie. Od teraz wspomagać je będą m.in. Vivienne „⁠BiBiAhn⁠” Quach oraz Marissa „⁠madss⁠” Dasta, które w czerwcu mogliśmy oglądać na finałach ESL Impact League Season 1 w Dallas, gdzie przywdziewały one barwy odpowiednio Mindfreak i Please Send Help. Z kolei pochodząca z Francji Coline „⁠Kaoday⁠” Le Floc’h ostatnie miesiące spędziła jako zawodniczka NSC, z którym jednak nie podbiła europejskich rozgrywek. Czy ta międzynarodowa mieszanka wypali? Przekonamy się już we wrześniu, gdy ruszy drugi sezon kobiecej ligi CS:GO od ESL, którego zwieńczeniem będzie turniej lanowy w Jönköping z pulą w wysokości 123 tysięcy dolarów.

W tej sytuacji skład CLG Red prezentuje się następująco:

Mounira „⁠GooseBreeder⁠” Dobie
Kelsie „⁠uhKelsie⁠” Click
Vivienne „⁠BiBiAhn⁠” Quach
Marissa „⁠madss⁠” Dasta
Coline „⁠Kaoday⁠” Le Floc’h
Viktor „⁠flashie⁠” Tamás Bea (trener)
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
mouz HONORIS ESL Mistrzostwa Polski 2021

Pierwsze otwarte eliminacje do ESL MP za nami, z awansem m.in. miks mouza

Dwie drużyny z awansem Taki los spotkał m.in. 9INE, czyli zespół złożony z byłych reprezentantów Wisły All iN! Games Kraków oraz Anonymo Esports. Dla...