G2 liderem i z prawem do wyboru rywala

Samurajowie dzięki zdobyciu największej liczby Championship Points wiosną oraz po letniej fazie zasadniczej mieli prawo wyboru swojego oponenta w pierwszej rundzie play-offów. Mogli oni wskazać albo MAD Lions, albo Misfits Gaming, bo to właśnie te dwie drużyny znajdowały się na trzeciej i czwartej lokacie w rankingu zdobytych CP, podczas gdy Rogue czekało spokojnie w drugiej połowie drabinki wygranych. Wybór G2 padł na Misfits, co wydaje się racjonalne, zważywszy na fakt, iż Lwy jako jedyne zakończyły letnią fazę zasadniczą z taką samą liczbą wygranych, co zespół Marcina "Jankosa" Jankowskiego.

Misfits kontra G2, Rogue kontra MAD

To oznacza, że w drugą parę stanowić będą Rogue oraz MAD Lions i to właśnie to starcie zainauguruje letnie play-offy LEC. Zwycięzca zapewni sobie miejsce nie tylko w finale drabinki wygranych, ale też na Worlds 2022, gdzie już zakwalifikowało się G2 Esports. Przegrany natomiast będzie musiał poczekać na rozstrzygnięcie drugiego spotkania play-offów, w którym G2 zmierzy się z Misfits. W przypadku wygranej Samurajów przegrany pierwszego półfinału UB będzie mógł radować się z miejsca na mistrzostwach świata, a Króliki czekać będą na zwycięzcę pierwszego meczu drabinki przegranych. Tam bój przeżycie stoczą Fnatic oraz EXCEL ESPORTS. Zwycięzca zachowa szansę na Worlds 2022, natomiast przegrany zakończy ten sezon jako szósta siła Europy.

Tak prezentuje się kompletna drabinka LEC 2022 Summer:

Półfinał UB Finał UB Finał
G2
MSF
TBD
TBD
RGE
MAD TBD
TBD
1. runda LB 2. runda LB Półfinał LB Finał LB
TBD
TBD TBD
TBD TBD
FNC TBD
XL

Harmonogram 1. rundy play-offów LEC 2022 Summer:

26 sierpnia

Półfinał drabinki wygranych

18:00 Rogue vs MAD Lions BO5
27 sierpnia

Półfinał drabinki wygranych

17:00 G2 Esports vs Misfits Gaming BO5
28 sierpnia

1. runda drabinki przegranych

17:00 Fnatic vs EXCEL ESPORTS BO5

Na pierwsze mecze w ramach play-offów LEC będziemy musieli nieco poczekać, bo zmagania wystartują dopiero za niespełna dwa tygodnie. Pierwszy pojedynek rozegra się 26 sierpnia, a zmierzą się w nim Rogue oraz MAD Lions. Dzień później poznamy drugiego finalistę drabinki wygranych, a w niedzielny wieczór rozstrzygnie się batalia pomiędzy Fnatic oraz EXCEL ESPORTS. Po więcej informacji dotyczących LEC 2022 Summer zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC