STS
Jankos, G2 Esports, LEC Summer Split 2022
fot. Riot Games/Michał Konkol

Misfits pierwszym rywalem G2 w play-offach LEC. Znamy pełną drabinkę

Wczoraj wieczorem zakończyła się faza zasadnicza letniego splitu League of Legends European Championship. Niemniej do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebne były aż dwie dogrywki, po których radować się mogli gracze EXCEL ESPORTS oraz Misfits Gaming. Ci pierwsi wywalczyli awans do play-offów kosztem Teamu Vitality, natomiast Króliki zapewniły sobie miejsce w drabince wygranych po zwycięstwie z Fnatic. A ponieważ ostateczna klasyfikacja była już znana, pozostała tylko kwestia kompletnej drabinki, a w zasadzie wyboru G2 Esports w niej.

G2 liderem i z prawem do wyboru rywala

Samurajowie dzięki zdobyciu największej liczby Championship Points wiosną oraz po letniej fazie zasadniczej mieli prawo wyboru swojego oponenta w pierwszej rundzie play-offów. Mogli oni wskazać albo MAD Lions, albo Misfits Gaming, bo to właśnie te dwie drużyny znajdowały się na trzeciej i czwartej lokacie w rankingu zdobytych CP, podczas gdy Rogue czekało spokojnie w drugiej połowie drabinki wygranych. Wybór G2 padł na Misfits, co wydaje się racjonalne, zważywszy na fakt, iż Lwy jako jedyne zakończyły letnią fazę zasadniczą z taką samą liczbą wygranych, co zespół Marcina „Jankosa” Jankowskiego.

Misfits kontra G2, Rogue kontra MAD

To oznacza, że w drugą parę stanowić będą Rogue oraz MAD Lions i to właśnie to starcie zainauguruje letnie play-offy LEC. Zwycięzca zapewni sobie miejsce nie tylko w finale drabinki wygranych, ale też na Worlds 2022, gdzie już zakwalifikowało się G2 Esports. Przegrany natomiast będzie musiał poczekać na rozstrzygnięcie drugiego spotkania play-offów, w którym G2 zmierzy się z Misfits. W przypadku wygranej Samurajów przegrany pierwszego półfinału UB będzie mógł radować się z miejsca na mistrzostwach świata, a Króliki czekać będą na zwycięzcę pierwszego meczu drabinki przegranych. Tam bój przeżycie stoczą Fnatic oraz EXCEL ESPORTS. Zwycięzca zachowa szansę na Worlds 2022, natomiast przegrany zakończy ten sezon jako szósta siła Europy.

Tak prezentuje się kompletna drabinka LEC 2022 Summer:

Półfinał UB Finał UB Finał
G2
MSF
TBD
TBD
RGE
MAD TBD
TBD
1. runda LB 2. runda LB Półfinał LB Finał LB
TBD
TBD TBD
TBD TBD
FNC TBD
XL

Harmonogram 1. rundy play-offów LEC 2022 Summer:

26 sierpnia

Półfinał drabinki wygranych

18:00 Rogue vs MAD Lions BO5
27 sierpnia

Półfinał drabinki wygranych

17:00 G2 Esports vs Misfits Gaming BO5
28 sierpnia

1. runda drabinki przegranych

17:00 Fnatic vs EXCEL ESPORTS BO5

Na pierwsze mecze w ramach play-offów LEC będziemy musieli nieco poczekać, bo zmagania wystartują dopiero za niespełna dwa tygodnie. Pierwszy pojedynek rozegra się 26 sierpnia, a zmierzą się w nim Rogue oraz MAD Lions. Dzień później poznamy drugiego finalistę drabinki wygranych, a w niedzielny wieczór rozstrzygnie się batalia pomiędzy Fnatic oraz EXCEL ESPORTS. Po więcej informacji dotyczących LEC 2022 Summer zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
MICHU Polska Liga Esportowa

MICHU w jednym składzie z byłymi graczami Fnatic i NAVI

Miks na czas eliminacji Co jednak istotne, były zawodnik Virtus.pro i Evil Geniuses nie wystąpi w zespole polskim, a międzynarodowym! Partnerować mu...