STS
Spinx Team Vitality
fot. Team Vitality

Spinx opuszcza ENCE! Kolejny przystanek – Vitality!

Potwierdziły się medialne doniesienia. ENCE doznało ogromnego osłabienia, gdyż największa gwiazda zespołu, Lotan „⁠Spinx⁠” Giladi, postanowiła kontynuować swoją karierę w innym miejscu. Strzelec z Izraela oficjalnie dołączył bowiem do Teamu Vitality.

Vitality zwiększa siłę ognia

O potencjalnym transferze Giladiego mówiono już od dawna. Gdy więc Vitality kilka dni temu ogłosiło, iż Kévin „misutaaa” Rabier opuszcza organizację, niemal pewne stało się, że prędzej czy później angaż Spinxa zostanie potwierdzony. – Jestem podekscytowany tym, że mogę ogłosić, iż dołączam do Vitality i rozpoczynam nowy rozdział w moim życiu! Chciałbym ogromnie podziękować ENCE oraz Snappiemu, dysze, madenowi, hadesowi, sawowi, doto i allu za pomoc w poprawieniu mojej gry i staniu się graczem, jakim jestem dziś. Za nami wiele świetnych turniejów i ogrom śmiechu, których nigdy nie zapomnę. Chciałbym też podziękować Prodigy Agency za powitanie mnie w rodzinie i pomoc przy wszystkim, co potrzebne. Nowa Pszczoła jest już gotowa! – przyznał 21-latek.

Nie ulega wątpliwości, że odejście izraelskiego gracza to dla ENCE znaczący cios. Wystarczy wspomnieć, że w tym roku wypracował on rating na poziomie 1,15, co jest wynikiem większym niż w przypadku jakiegokolwiek innego reprezentanta Ośmiornic. Z tego też można wysnuć wniosek, że jego przenosiny w znacznym stopniu wzmocnią siłę ognia Vitality, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę przeciętną dyspozycję poprzednika Giladiego, czyli wspomnianego już misuty. Ale czy faktycznie tak będzie? Pierwszą okazję, by się o tym przekonać, będzie BLAST Premier: Fall Groups 2022, które rozpocznie się już 19 sierpnia. Wtedy też Spinx i jego nowi koledzy o godzinie 13:00 podejmą OG z Maciejem „F1KIEM” Miklasem w składzie.

W tej sytuacji skład Teamu Vitality prezentuje się następująco:

Dan „⁠apEX⁠” Madesclaire
Mathieu „⁠ZywOo⁠” Herbaut
Peter „⁠dupreeh⁠” Rasmussen
Emil „⁠Magisk⁠” Reif
Lotan „⁠Spinx⁠” Giladi
Danny „⁠zonic⁠” Sørensen (trener)
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
snatchie

Nowe składy AGO i Illuminar w akcji! Ruszają eliminacje do Majora CS:GO w Rio

Polacy rozpoczynają walkę o Majora! Tak więc na serwerze zamelduje się m.in. AGO Esports, w którego szeregach pozostali jedynie Damian "Furlan" Kisło...