STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Zaproszenia rozesłane. Poznaliśmy pierwszych uczestników ESL Mistrzostw Polski

Dziś ruszają zamknięte eliminacje do ESL Mistrzostw Polski. Jednak nie wszystkie zespoły będą musiały brać w nich udział. Pięć ekip decyzją organizatorów otrzymało bowiem bezpośrednie zaproszenia do fazy grupowej, co oznacza, że na pewno zobaczymy je podczas ruszających rozgrywek.

Pięć organizacji z zaproszeniami

Co ciekawe, w gronie tym nie ma żadnego z finalistów ostatniego sezonu. Ba, z całego kwartetu, który wiosną finiszował w top 4, jedynie Anonymo Esports zachowało swoje miejsce w ESL MP. W międzyczasie w składzie Anonimowych doszło jednak do roszady, bo zmagającego się z problemami natury zdrowotnej Filipa „tudsoNa” Tudeva zastąpił pozyskany z GameAgents Alan „Flayy” Krupa. Niezmienioną formę zachowało za to FurryFury Ungentium, co jest o tyle ciekawe, że formacja ta ostatnią edycję zakończyła dopiero na miejscach 9-10. Mimo to włodarze uznali najwyraźniej, iż zespół prowadzony przez Macieja „Luza” Bugaja dobrze rokuje na przyszłość i dlatego też w przerwie wakacyjnej zapewniono mu spokój od transferowych rozważań.

Takiego komfrotu nie było wśród pozostałych zaproszonych. Weźmy taką PALOMĘ, której trzon wiosną reprezentował Forsaken. Niemniej obecnie drużyna ta musi radzić sobie już bez wsparcia organizacji, ale najwyraźniej nie przeszkadza jej to, bo przecież to właśnie ona okupuje właśnie pierwsze miejsce w Rankingu Cybersportu. Odwrotnie wyglądało to w przypadku Impression, które kilka dni temu oficjalnie zasiliło szeregi powracającego do ESL MP PGE Turowa Zgorzelec. Na prawdziwą rewolucję kadrową postawił za to MAD DOG’S PACT. Tam swoje fotele zachowali jedynie Dawid „lunAtic” Cieślak i Bartosz „bnox” Niebisz, pytanie tylko, czy przyniesie to w końcu oczekiwane przez organizację rezultaty i powtórzyć sukcesy z innych krajowych rozgrywek?

Lista uczestników ESL Mistrzostw Polski Jesień:

Anonymo Esports FurryFury Ungentium MAD DOG’S PACT PALOMA
PGE Turów Zgorzelec TBD TBD TBD
TBD TBD TBD TBD

ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2022 rozegrane zostaną między 29 sierpnia a 11 grudnia. Co ważne, uczestnicy walczyć będą nie tylko o łączną pulę nagród w wysokości 100 tysięcy złotych, ale również i o awans na Intel Extreme Masters Katowice 2023.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
ardiis FPX VALORANT Masters Copenhagen 2022

Oto grupy na VALORANT Champions. EU kontra NA w dwóch zbiorach

Znamy grupy VALORANT Champions Niestety w tym najważniejszym turnieju w toku zabraknie polskich akcentów. Nie będziemy mogli za to narzekać na nudę,...