STS
Włodzimierz Smolarek FIFA 23
fot. EA Sports

Włodzimierz Smolarek jako Bohater FUT w FIFA 23!

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się nieoficjalne doniesienia, jakoby w grze FIFA 23 miał pojawić się kolejny polski piłkarz, który zostanie włączony do trybu FIFA Ultimate Team jako Bohater FUT. I cóż, ostatecznie po części informacje te potwierdziły się, ale… też nie do końca.

Smolarek senior obecny w FIFIE 23

Na początku lipca znany insider, Fut Sheriff, ogłosił, że kartę FUT Hero otrzyma Euzebiusz Smolarek. Niemniej dziś wiemy już, że w ten sposób wyróżniono nie Ebiego, a… jego ojca, czyli zmarłego w 2012 roku Włodzimierza Smolarka. Legendarny zawodnik w latach 1980-92 zaliczył 60 występów w reprezentacji Polski, zajmując wraz z nią 3. miejsce na Mundialu 1982 w Hiszpanii. W trakcie swojej kariery związany był m.in. z Eintrachtem Frankfurt, Feyenoord czy nawet, o czym być może wielu nie wie, Legią Warszawa. Niemniej nad Wisłą na sławę zapracował sobie w trykocie Widzewa Łódź. I prawdopodobnie to za wyczyn w barwach Widzewiaków zostanie on wyróżniony, bo już teraz EA Sports potwierdziło, iż na karcie Smolarka seniora widnieć będzie symbol naszej rodzimej Ekstraklasy.

Smolarek to trzeci były piłkarz z Polski, który zyskał uznanie w oczach twórców FIFY. Warto wszak pamiętać, że już w ubiegłym roku Bohaterem FUT został Jerzy Dudek, czyli autor słynnego Dudek Dance, które przyczyniło się do triumfu Liverpoolu w finale Ligi Mistrzów UEFA w sezonie 2004/05. Niewykluczone zresztą, że polski bramkarz powróci również i w tym roku, chociaż nadal tego nie potwierdzono. W przeszłości zaś gracze piłkarskiej serii od Electronic Arts mogli sterować też poczynaniami Zbigniewa Bońka, który był częścią nieobecnej już w grze drużyny Klasyczna XI, złożonej z wielu legend świata piłki nożnej.

Premiera nowej FIFY coraz bliżej

FIFA 23 swoją premierę będzie mieć 30 września. Gra ukaże się m.in. na komputerach osobistych oraz konsolach nowej generacji, tj. PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S, na których wykorzystywać będzie technologię HyperMotion2. Ponadto w produkcji po raz pierwszy w historii dostępne będą kobiece kluby z Anglii oraz Francji. Więcej informacji na temat nadchodzącej odsłony serii znaleźć można pod tym adresem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Afera w 2. lidze hiszpańskiej. Rebels Gaming prosi Riot o interwencję

Finał był bardzo zacięty. Po czterech grach obie drużyny miały po dwa punkty na swoim koncie, a więc gracze zmuszeni byli do rozstrzygnięcia wyniku na...