STS
s1mple Natus Vincere IEM Katowice 2022
fot. ESL/Stephanie Lindgren

Ogromne osłabienie NAVI! Zespół bez s1mple’a podczas BLAST Premier Fall Groups

Potwierdziły się niedawne medialne doniesienia! Podczas jesiennej fazy grupowej BLAST Premier 2022 Natus Vincere będzie musiało radzić sobie bez swojej największej gwiazdy, czyli Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva, który nie udał się wraz z pozostałymi członkami zespołu do stolicy Danii.

Ukrainiec zastąpi Ukraińca

Jak możemy wyczytać na oficjalnej stronie organizacji, s1mple’a z udziału w zawodach wyeliminowały sprawy osobiste. Jednocześnie włodarze NAVI zapewnili, że gdy tylko Kostyliev dołączy do składu, opublikowany zostanie stosowny komunikat. W tej sytuacji trudno powiedzieć, czy impreza w Kopenhadze będzie jedyną, na której zabraknie najlepszego zawodnika minionego roku, czy też możliwa jest jego dłuższa absencja. Tak czy inaczej, dla podopiecznych Andriia „B1ad3’a” Gorodenskyiego jest to ogromne osłabienie. Wystarczy wspomnieć, że w tym roku s1mple wypracował rating wynoszący 1,31, podczas gdy drugi najlepszy pod tym względem gracz Natus Vincere, Valerii „b1t” Vakhovskyi, osiągnął wynik 1,13. Różnica jest więc naprawdę znacząca.

Tym bardziej że podczas rozpoczętego dziś turnieju wolny fotel zajmować będzie niedoświadczony Daniil „headtr1ck” Valitov. 18-latek na co dzień występuje w NAVI Junior, chociaż warto zaznaczyć, że nie będzie to pierwszy raz, gdy wspomoże on główny zespół. Taka konieczność zaistniała już przy okazji ostatniego sezonu ESL Pro League, gdy z COVID-em zmagał się Kirill „Boombl4” Mikhaylov. Wówczas headtr1ck zagrał w trzech meczach, mając swój wkład w zwycięstwa nad AGO, Evil Geniuses oraz Complexity Gaming. Co ciekawe, to właśnie ta ostatnia organizacja będzie pierwszym rywalem Natus Vincere podczas fazy grupowej BLAST Premier, chociaż w tym samym zbiorze znalazły się również G2 Esports oraz Team Liquid.

Skład Natus Vincere na BLAST Premier Fall Groups 2022:

Denis „electroNic” Sharipov
Ilya „Perfecto” Zalutskiy
Valerii „b1t” Vakhovskyi
Viktor „sdy” Orudzhev
Daniil „headtr1ck” Valitov
Andrii „B1ad3” Gorodenskyi (trener)
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kogo zabraknie w Stambule? Najwięksi nieobecni Champions

Acend Zacznijmy od największej bolączki fanów na całym świecie, ale głównie właśnie w Polsce. Mistrzowski skład z 2021 roku powoli rozpadał się w tra...