STS
mad lions, lec,
fot. Riot Games/Wojciech Wandzel

Poznaliśmy europejskie All-Pro Teamy. Latem górowali gracze MAD Lions

Skoro zakończyła się już faza zasadnicza League of Legends European Championship 2022 Summer, to przyszedł czas na jej podsumowania. Najważniejszym z nich są oczywiście All-Pro Teamy, czyli wyróżnienia dla graczy, którzy najlepiej zaprezentowali się przez osiem tygodni zmagań.

Cztery Lwy na szczycie

W pierwszym All-Pro Teamie znaleźli się aż czterej zawodnicy reprezentujący MAD Lions. Są nimi Javier „Elyoya” Prades Batalla, Yasin „Nisqy” Dinçer, William „UNF0RGIVEN” Nieminen i Norman „Kaiser” Kaiser. Całość uzupełnił rodzynek z G2 Esports, Sergen „Broken Blade” Çelik. Najbardziej w całej stawce zdominował dżungler Lwów, który w głosowaniu zebrał aż 137 punktów.

fot. lolesports

 

Dwóch Polaków na podium

Drugi i trzeci All-Pro Team były już nieco większą mieszanką. Na drugich lokatach uplasowała się aż trójka przedstawicieli G2, w tym nasz rodak Marcin „Jankos” Jankowski, a także Rasmus „caPs” Winther oraz Raphaël „Targamas” Crabbé. Poza nimi na środkowym szczeblu podium stanęli także Barney „Alphari” Morris i Markos „Comp” Stamkopoulos.

Latem brąz natomiast należy do dwóch graczy Rogue, Andreia „Odoamne” Pascu i Adriana „Trymbiego” Trybusa. Na równi z nimi stanęli zawodnicy Misfits Gaming, Vincent „Vetheo” Berrié i Matúš „Neon” Jakubčík. W trzeciej piątce nie zabrakło także miejsca dla przedstawiciela EXCEL ESPORTS, Marka „Markoona” van Woensela.

fot. lolesports

W głosowaniu udział wzięli gracze, trenerzy, komentatorzy i eksperci, partnerzy Riotu oraz media. Za tydzień rozpoczną się play-offy LEC, w których zespoły powalczą o udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata. Po pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących europejskiej ligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

LEC

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
s1mple Natus Vincere IEM Katowice 2022

Ogromne osłabienie NAVI! Zespół bez s1mple'a podczas BLAST Premier Fall Groups

Ukrainiec zastąpi Ukraińca Jak możemy wyczytać na oficjalnej stronie organizacji, s1mple'a z udziału w zawodach wyeliminowały sprawy osobiste. Jednoc...