Polsko-polska batalia

Pechowo dla Illuminar Gaming, organizacja ta trafiła do grupy B. Zmierzy się w niej bowiem z Vitality.Bee, czyli drużyną Jakuba "Jactrolla" Skurzyńskiego. Pozostałymi rywalami Sebastiana "Tracyna" Wojtonia i spółki będą czeskie Entropiq oraz portugalskie For The Win Esports. Pierwszy z nich należy raczej do tych silniejszych i sporym zaskoczeniem była jego porażka z eSubą w finale Hitpoint Masters. W skład EIQ wchodzi m.in. Petr "denyk" Haramach, występujący kiedyś w Misfits Gaming i rywalizujący w LEC.

Również w grupie A będziemy mogli śledzić starcie pomiędzy dwójką polskich graczy. Mowa o Adrianie "Mrozku" Skoniecznym, który od lipca aktywnie gra na środkowej alei JDXL, oraz o Kacprze "Daglasie" Daglu, będącym częścią greckiego Anorthosis Famagusta. Pozostałymi członkami ich grupy będą Crvena Zvezda Esports oraz KRC Genk Esport.

Melonik i Czekolad zawalczą z Bizonami

Również w grupie C będziemy mieli swoich reprezentantów, Dawida "Melonika" Ślęczkę i Pawła "Czekolada" Szczepanika, graczy GameWard. Przypomnijmy, że w w play-offach LFL wygrali oni z Karmine Corp, trzykrotnym zwycięzcą EU Masters, tym samym zabierając Martinowi "Rekklesowi" Larssonowi i spółce szansę na powtórzenie sukcesu po raz czwarty. W grupie C najsilniejszym rywalem GameWard bez wątpienia będzie BISONS ECLUB, czyli drużyna, która zdobyła trzecie miejsce w lidze hiszpańskiej. Natomiast w ostatniej z grup nie ma żadnego zespołu z naszymi rodakami. Zmierzą się w niej formacje z Niemiec, Włoch, Czech oraz Grecji.

Grupa A Grupa B
Crvena Zvezda Team Vitality
JD|XL
Crvena Zvezda Esports
Vitality.Bee
Illuminar Gaming
Anorthosis Famagusta
KRC Genk Esport For The Win Esports
Entropiq
Grupa C Grupa D
BISONS ECLUB
GameWard
Sk Gaming Prime
aNc Outplayed
The Agency
White Dragons eSuba
Team Phantasma

Faza play-in European Masters 2022 Summer rozpocznie się 24 sierpnia i potrwa cztery dni. Składać się będzie z dwóch części. Najpierw drużyny będą rywalizowały w grupach, a następnie najlepsze osiem z nich zawalczy o awans do głównej fazy turnieju w bezpośrednich meczach w formacie BO3.