Przedstawienie Pucharu Przywoływacza

Wideoprezentacja nowego trofeum przedstawia po kolei wszystkich poprzednich zwycięzców mistrzostw świata. I już na samym początku możemy wychwycić polski akcent w tym wideo, ponieważ pierwsza twarz należy do Macieja "Shusheia" Ratuszniaka, czyli MVP pierwszego Worlds z 2011 roku. Po jego Fnatic możemy potem obserwować wszystkie kolejne formacje i zawodników, którzy w przeszłości podnieśli Puchar Przywoływacza. Na samym końcu deweloperzy odkrywają zupełnie nową wersję znanej nagrody. Ta będzie od teraz o wiele bardziej minimalistyczna, bez rozmaitych zdobień, a czacha podtrzymywana jest przez pięć filarów symbolizujących pięć linii w League of Legends. Ponadto na podstawie trofeum wygrawerowane są drużyny mistrzów świata z poprzednich lat.

Nowy projekt spotkał się z mieszanym odbiorem ze strony społeczności. Dla niektórych puchar jest zbyt ubogi we wzornictwo, innym z kolei podoba się bardzo minimalistyczny design. Jak na razie więcej jest jednak głosów krytyki.

Worlds 2022 rozpocznie się już 29 września w Mexico City. Tego dnia ruszy etap play-in i potrwa on do 4 października. Faza grupowa będzie miała miejsce w Nowym Yorku na samym Madison Square Garden od 7 do 16 października. Ćwierćfinały również zobaczymy w tej samej lokalizacji w dniach 20-23 października. Następnie półfinały odbędą się 29-30 października w Atlancie, a sam turniej zakończy się wielkim finałem 5 listopada w San Francisco.