Eliminacje zakończone, lista uczestników zamknięta

Już od dawna spokój w kwestii swojego uczestnictwa w Road to Rio miały trzy formacje, tj. FURIA Esports, Imperial Esports oraz Team Liquid. Trio to dostało bowiem bezpośrednie zaproszenia z uwagi na występ na PGL Major Antwerp 2022, dzięki czemu ominął je cały proces eliminacyjny. Proces, który dla wielu ekip okazał się czymś nie do przejścia. Na południu na przykład nadzieje swoich kibiców zawiodły m.in. Case Esports oraz Sharks Esports, które na papierze wydawały się być kandydatami do awansu. Z kolei na północy rady nie dało sobie Strife Esports, które w rankingu HLTV jest dziesiątą najwyżej notowaną drużyną z kontynentu.

Kto więc po awans sięgnął? Z Ameryki Północnej są to Complexity Gaming, Evil Geniuses, ATK, Team oNe eSports, Infinity oraz Squirtle Squad. Szczególnie ciekawy jest przypadek dwóch ostatnich drużyn. Ta pierwsza oparta jest na graczach z takich krajów, jak Peru, Kolumbia oraz Meksyk i z pewnością nie wydawała się kandydatem do sukcesu w regionie NA, a jednak udało jej się to! Z kolei Squirtle jeszcze podczas eliminacji przywdziewał barwy Gaimin Gladiators, ale potem stracił wsparcie organizacji i obecnie prowadzi zbiórkę crowdfundingową, by jeszcze przed zawodami udać się na bootcamp do Niemiec. Z kolei Amerykę Południową reprezentować będą paiN Gaming, MIBR, 00 NATION DNB, 9z Team, O Plano, Arctic eSports i Isurus.

Lista uczestników amerykańskiego IEM Road to Rio:

00 NATION DNB 9z Team Arctic eSports ATK
Complexity Gaming Evil Geniuses FURIA Esports Imperial Esports
Infinity Isurus Team Liquid MIBR
O Plano Team oNe eSports paiN Gaming Squirtle Squad

IEM Road to Rio Americas odbędzie się między 5 a 9 października w Sztokholmie. Ostatecznie po awans na Intel Extreme Masters Rio 2022 sięgnie sześć najlepszych formacji.