Dwaj Polacy wśród legend CS-a

Kinguin Legends to ogłoszony dziś projekt, w którym udział weźmie sześciu graczy, w tym aż dwóch naszych rodaków, czyli Filip "NEO" Kubski i Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski, dwaj mistrzowie świata z 2014 roku. Poza nimi grono kapitanów uzupełnią Ioann "Edward" Sukhariev, Emil "HeatoN" Christensen, Mikail "Maikelele" Bill oraz Kenny "kennyS" Schrub. – Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę uczestniczyć w projekcie Kinguin Legends. To świetna inicjatywa, która z pewnością pozwoli nam ponownie poczuć emocje związane z ekscytującą sceną CS:GO. Nie mogę się doczekać pojedynków z NEO, Edwardem, HeatoNem, kennySem i Maikelele. To będzie wspaniałe widowisko! – zapewnił pasha. Właśnie, kapitanowie. Tych będzie, jak wspomniano, sześciu, a każdy z nich spośród swoich przyjaciół i znajomych stworzy własną drużynę CS:GO – niemniej warto pamiętać, że średni wiek uczestników wynosić musi co najmniej 26 lat. W ten sposób powstałe składy rywalizować będą na specjalnie zaprojektowanej na potrzeby turnieju mapy 1v1.

"Mamy duże plany i nadzieje związane z Kinguin Legends"

Cieszę się, że mogę powitać tak kultowych esportowców w rozgrywkach Kinguin Legends – przyznał Viktor Romaniuk Wanli, założyciel i dyrektor kreatywny Kinguin. – Dzięki nim stworzymy ekscytujące wydarzenie rozrywkowe, które otworzy nowy rozdział w historii CS:GO. Kinguin ma głęboko zakorzenioną pasję do esportu i mamy nadzieję, że Kinguin Legends CS:GO będzie naszym pierwszym krokiem do stworzenia wieloletniej rozrywki dla fanów na całym świecie. To niesamowite, że kennyS, pasha, Edward, Neo i Maikelele znów zagrają przeciwko sobie na dużym turnieju! No i oczywiście HeatoN, którego pamiętam jako najlepszego gracza Counter-Strike'a, z czasów kiedy byłem osobiście mocno zaangażowany w esport. To niewiarygodne, że mogę zobaczyć go ponownie grającego u nas w turnieju! Mamy duże plany i nadzieje związane z Kinguin Legends. W przyszłości chcemy oferować naszej społeczności jeszcze więcej ekscytujących wydarzeń esportowych – dodał.

Kinguin Legends rozpocznie się 13 września od zmagań w systemie każdy z każdym, które potrwają do 15 września. Prowadzącymi tej części będą Mamoon "TeaTime" Sabri, Travis "TravCS" Landaw Mott, Harvey "Skriv" Rodgers oraz Michael "YouM3" Cassidy. Z kolei 17 i 18 września odbędą się finały, w których do zdobycia mistrzowskiego tytułu i głównej części puli w wysokości 50 tysięcy euro potrzebne będą trzy zwycięstwa. Wówczas studio prowadzić będzie James Banks, którego wspomagać będą Jack „Jacky” Peters i Davis „DAVEY” Stafford oraz Halvor „Vendetta” Gulestøl i Dominik „Nero” Dąbrowski z działu analiz. Jeżeli zaś chodzi o polskojęzyczny stream, to za ten odpowiedzialny będzie Filip „Testree” Mątowski.