Podsumowanie dnia wczorajszego

Zmagania w grupie C przebiegły bez większych zaskoczeń. Bałkańskiemu Valiance udało się zdobyć pojedynczą mapę przeciwko SK Gaming Prime. Obie ekipy skończyły turniej bilansem 1-5. Po ekipie z południa Europy nie spodziewaliśmy się niesamowitych rzeczy, jednak akademia LEC po prostu rozczarowała, a Niemcy finalnie wystawiły tylko jedną dobrą drużynę w tym turnieju. Warto jednak powiedzieć o zawodnikach, którzy powinni dostać szansę na grę w potencjalnie lepszych drużynach. Edgaras "Eckas" Strazdauskas oraz Kim "Phantomles" Storm byli zdecydowanie najmocniejszymi ogniwami SK Prime w bieżącej edycji European Masters.

Drugie miejsce w grupie zajął Team Heretics z dwoma Polakami w składzie. Marcin "iBo" Lebuda oraz spółka robili wszystko, co w ich mocy, by stawić opór Teamowi BDS Academy. Niemniej ekipa Roberta "Erdota" Nowaka była po prostu niepowstrzymana. Jest ona prawdopodobnie jedną z najsilniejszych drużyn na tym turnieju oraz murowanym kandydatem do finałów. Rozczarowała podczas wiosennej edycji, jednak teraz latem zdecydowanie spełnia pokładane w niej nadzieje.

Komplet środowych wyników EU Masters:

7 września
17:00 SK Prime 0:1 Team Heretics BO1
18:00 Valliance 0:1 Team BDS Team BDS Academy BO1
19:00 Team Heretics 1:0 Valliance BO1
20:00 Team BDS Academy Team BDS 1:0 SK Prime BO1
21:00 SK Prime 0:1 Valliance BO1
22:00 Team BDS Academy Team BDS 1:0 Team Heretics BO1

Zero Tenacity – być albo nie być dla Ultraligi

We wtorek Polska scena doznała szoku. Nasza karta atutowa w postaci AGO Rogue nie była w stanie zawalczyć nawet z Grecją. Samo omówienie poczynań RGO oraz problemów polskiej sceny to tematy na osobne wpisy, którym być może niedługo poświęcę więcej czasu. Faktem jest to, że odpadnięcie Zero Tenacity skutkowałoby najgorszym rezultatem na tym turnieju w historii naszej sceny. Tal więc dzień zaczniemy od najważniejszego starcia. Unicorns of Love Sexy Editon jest aktualnie uznawane za jedną z dwóch drużyn, które są w stanie walczyć na równi z francuskimi organizacjami. Dodatkowo jest faworytem do wygrania całego turnieju.

Jeśli ekipa Sebastiana "Sebekxa" Smejkala stawi opór i wygra z tym tytanem, to wygranie z innymi zespołami może być po prostu formalnością. Jej drugim przeciwnikiem będzie Vitality.Bee – skład, który uwielbia niesamowitą agresję na linii. Często dzięki niej Jakub "Jactroll" Skurzyński i spółka napędzają całą grę, chociaż środkowe etapy są w ich wykonaniu burzliwe. Z kolei ostatnim przeciwnikiem Z10 będą Giants, którzy są zdecydowanie najłatwiejszym rywalem z całej trójki.

Starcie tytanów

Bezsprzecznie w całej grupie czekają nas dzisiaj świetne mecze. Scenariusz wyżej opisany jest tylko i wyłącznie życzeniowy. Na ten moment mamy dwóch zdecydowanych liderów zbioru B. Jednorożce Miłości są ekipą najbardziej poukładaną, a zmiana trzech zawodników w składzie była strzałem w dziesiątkę. Chociaż trzeba zaznaczyć, że wymiana iBo była podyktowana wykupieniem tego zawodnika przez Team Heretics. Prawdopodobnie niemiecka formacja ma najmocniejszą dolną alejkę w całej Europie. Jedynie LDLC OL i Vitality.Bee mogą się z nią mierzyć.

Natomiast Vitality.Bee przez cały rok nie naprawiło swojej największej słabości, czyli zdarzające się co jakiś czas wątpliwe środkowe etapy gry. Podczas nich dochodzi nieraz do naprawdę kuriozalnych decyzji. Podejmowanie słabych walk lub danie się wyłapywać na rotacji to rzeczy prześladujące francuską drużynę od wiosny. Jeśli chodzi o zdolności indywidualne, to prawdopodobnie jeden z najlepszych składów w ERL-ach. Giants natomiast udowodnili, że znacznie odstają od swoich konkurentów. Nadal polegają na dobrych gankach od swojego leśnika i nie są nazbyt proaktywni. Oczywiście górna aleja jest problemem, ponieważ Antonio "Th3Antonio" Espinosa Bejarano nigdy nie wybierze ofensywnej postaci, co nieco ogranicza możliwości Gigantów.

Harmonogram dzisiejszych rozgrywek EU Masters:

8 września
17:00 Unicors of Love SE Unicorns Of Love Sexy Edition, UOL SE, logo, uol vs Zero Tenacity BO1
18:00 Giants vs Team Vitality Vitality.Bee BO1
19:00 Vitality.Bee Team Vitality vs Zero Tenacity BO1
20:00 Giants vs Unicorns Of Love Sexy Edition, UOL SE, logo, uol Unicorns of Love SE BO1
21:00 Zero Tenacity vs Giants BO1
22:00 Vitality.Bee Team Vitality vs Unicorns Of Love Sexy Edition, UOL SE, logo, uol Unicorns of Love SE BO1

Polskojęzyczna transmisja z European Masters 2022 Summer będzie dostępna na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Anglojęzyczną transmisję oglądać będzie można na kanale EU Masters. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tej edycji turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: