Dziesięciu Polaków zagra w turnieju legend!

Najbardziej polski będzie w tym wypadku zespół Jarosława "pashyBicepsa" Jarząbkowskiego. Mistrz świata z 2014 roku do swojej drużyny zaangażował bowiem trzech byłych kolegów z czasów Virtus.pro, czyli Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego, Pawła "byaliego" Bielińskiego oraz Michała "MICHA" Müllera, których wspomagać będzie związany do niedawna z akademią MOUZ Hubert "szejn" Światły. W grze zobaczymy także innego byłego Virtusa, czyli Filipa "NEO" Kubskiego. Jeden z najlepszych graczy w historii Counter-Strike'a wybrał do swojej ekipy Filipa "tudsoNa" Tudeva, a także trzy żywe legendy szwedzkiej sceny. Ze znanymi zawodnikami ze Szwecji współpracować w czasie turnieju będą również Karol "rallen" Rodowicz, Mikołaj "mouz" Karolewski i Łukasz "mwlky" Pachucki, którzy niespodziewanie znaleźli się w składzie złożonym przez Mikaila "Maikelelego" Billa.

Skład drużyn uczestniczących w Kinguin Legends:

Team Edward

Team HeatoN

Team kennyS

Edward HeatoN kennyS
bondik dennis SmithZz
Woro2k PALM1 smooya
DemQQ Grus NaToSaphiX
j3kie Alittoo ninis

Team Maikelele

Team NEO

Team pashaBiceps

Maikelele NEO pashaBiceps
rallen f0rest Snax
Devilwalk olofmeister byali
mouz friberg MICHU
mwlky tudsoN szejn

Faza grupowa, a potem play-offy

Przez pierwsze trzy zmagania toczyć się będą w ramach fazy grupowej, w której wszystkie mecze odbędą się w formacie BO1. Imprezę zainauguruje drużyna pashy, która już o godzinie 12:00 podejmie zespół Emila "HeatoNa" Christensena. W międzyczasie swoje spotkania rozgrywać będą także ekipy Ioanna "Edwarda" Sukharieva oraz Kenny'ego "kenny'egoS" Schruba. Niemniej najciekawszy z naszej perspektywy pojedynek odbędzie się prawdopodobnie 15 września o godzinie 16:30 – to właśnie wtedy po jednej stronie barykady staną pasha, Snax i byali, a po drugiej NEO. Podtekstów w tym wypadku z pewnością nie zabraknie, bo przecież czeka nas bój wieloletnich kolegów ze składu, którzy wspólnie sięgnęli po najważniejsze trofeum na scenie CS:GO. Tak czy inaczej, po zakończeniu grupowej rywalizacji cztery najlepsze formacje awansują do play-offów, aczkolwiek do różnych rund. Na ten przykład zwycięzca fazy grupowej dostanie się od razu do wielkiego finału.

Harmonogram Kinguin Legends:

13 września
12:00 Team pashaBiceps vs Team HeatoN BO1
13:30 Team HeatoN vs Team Maikelele BO1
15:00 Team NEO vs Team HeatoN BO1
16:30 Team kennyS vs Team HeatoN BO1
18:00 Team Edward vs Team HeatoN BO1
14 września
12:00 Team Maikelele vs Team pashaBiceps BO1
13:30 Team Edward vs Team pashaBiceps BO1
15:00 Team NEO vs Team Edward BO1
16:30 Team kennyS vs Team Edward BO1
18:00 Team kennyS vs Team NEO BO1
15 września
12:00 Team Maikelele vs Team Edward BO1
13:30 Team kennyS vs Team Maikelele BO1
15:00 Team kennyS vs Team pashaBiceps BO1
16:30 Team NEO vs Team pashaBiceps BO1
18:00 Team NEO vs Team Maikelele BO1
17 września
13:00 ćwierćfinał BO3
17:00 półfinał BO3
18 września
15:00 finał BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Good Game League na Twitchu. Samo Kinguin Legends w CS:GO zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 50 tysięcy euro, z czego do rąk triumfatorów zawodów trafi 16 tysięcy.