dycha zagra z nowymi kolegami

Co istotne, Pro Liga będzie pierwszą okazją, by zobaczyć dychę i spółkę w akcji już po niedawnych kadrowych przetasowaniach. Tak więc w ekipie nie ma już wypożyczonego do Teamu Finest Olka "hadesa" Miśkiewicza oraz sprzedanego do Teamu Vitality – zamiast nich barw popularnych Ośmiornic bronić będą Alvaro "SunPayus" Garcia i Valdemar "valde" Vangså. Ten pierwszy ze świetnej strony pokazywał się w Movistar Riders, drugi zaś spędził ostatnie miesiące na ławce rezerwowych OG. A na co będzie ich stać? To jako pierwsi sprawdzą Francuzi z HEET, którzy też przystąpią do rywalizacji wzmocnieni. Wzmocnieni o pozyskanego z G2 Esports Audrica "JACKZA" Juga. Tak czy inaczej, wydaje się jednak, że to ENCE przystąpi do środowego pojedynku jako faworyt.

Ale to dopiero o godzinie 19:30. Dzień rozpocznie się zaś od pojedynku z udziałem Heroic oraz MOUZ, który również dla popularnych Myszy będzie szansą, by zaprezentować nam efekty niedawnych zmian. Wszak od pewnego czasu za siłę ognia niemieckiej organizacji współodpowiedzialny jest Dorian "xertioN" Berman, który wcześniej ze świetnej strony pokazywał się w barwach akademii. Nieco później czeka nas bój pomiędzy Complexity Gaming oraz Astralis. W tym wypadku oczy wszystkich zwrócone będą na Duńczyków, bo ci muszą udowodnić, że udany występ na Intel Extreme Masters Cologne nie był tylko kwestią przypadków. A ostatnie wyniki m.in. podczas eliminacji do Majora w Rio każą raczej domniemywać, że kryzys w skandynawskich szeregach nie został jeszcze zażegnany.

Środowy harmonogram ESL Pro League Season 16:

14 września

Grupa C

12:30 MOUZ vs Heroic BO3
16:00 Complexity Gaming vs Astralis BO3
19:30 ENCE vs HEET BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 16 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.