ENCE jako jedyne nie zawodzi

Pod banderą popularnych Ośmiornic po raz pierwszy zaprezentowali się pozyskany z Movistar Riders Alvaro „SunPayus” Garcia oraz wykupiony z OG Valdemar „valde” Vangså. I zarówno Hiszpan, jak i Duńczyk w dużym stopniu przyczynili się do triumfu 2:0 nad HEET, bo to właśnie oni zdobyli najwięcej fragów po stronie ENCE – SunPayus ustrzelił ich 39, zaś valde 44. Co ciekawe, tyle samo szczęścia nie mieli dwaj przedstawiciele duńskiego CS:GO, bo zarówno Astralis, jak i Heroic musiały uznać wyższość swoich oponentów. Szczególnie szokujące było to w przypadku tej drugiej ekipy, bo ta po trzymapowym boju okazała się słabsza od Complexity Gaming. Z kolei zawodnicy Richarda "Xizta" Landströma ulegli MOUZ, w czym spora zasługa dopiero co awansowanego z akademii Myszy Doriana "xertioNa" Bermana, zdobywcy aż 48 eliminacji.

Komplet środowych wyników ESL Pro League Season 16:

14 września

Grupa C

12:30 MOUZ 2:0 Heroic Mirage 16:14
Dust2 16:9
16:00 Complexity Gaming 2:1 Astralis Inferno 9:16
Nuke 25:23
Dust2 16:11
19:30 ENCE 2:0 HEET Dust2 16:6
Vertigo 16:11

ENCE kontra rozdrażnione Heroic

A co czeka nas dziś? Ponownie oglądać będziemy dychę i jego kolegów z ENCE, przed którymi teoretycznie o wiele trudniejsze zadanie. Na ich drodze stanie bowiem Heroic, które podrażnione wczorajszą porażką z pewnością przystąpi do spotkania podwójne zmotywowane. Tym bardziej że kolejna przegrana znacznie skomplikowałaby sytuację Duńczyków. Podobnie wygląda to w przypadku Astralis, które z kolei spróbuje przeciwstawić się MOUZ. I po tym, co Myszy pokazały w pierwszej serii starć, można założyć, że przed składem dowodzonym przez Lukasa "gla1ve'a" Rossandera naprawdę niełatwe zadanie. Przed takim stanie również HEET. Francuz w międzyczasie zagrają z Complexity Gaming, które musi udowodnić, że triumf w środę nie był tylko wypadkiem przy pracy, a zapowiedzią dobrej formy coL w Pro Lidze.

Czwartkowy harmonogram ESL Pro League Season 16:

15 września

Grupa C

12:30 Astralis vs MOUZ BO3
16:00 Complexity Gaming vs HEET BO3
19:30 ENCE vs Heroic BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 16 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.