Complexity zwycięskie drugi raz z rzędu

Tym razem zespół, którego członkiem od niedawna jest Håkon "hallzerk" Fjærli, rozprawił się z HEET, a sam Norweg dzięki swoim 41 fragom znacznie się do tego triumfu przyczynił. Dla francuskiej piątki nie jest to jednak dobra informacja, bo ta przegrała drugi raz z rzędu i w efekcie okupuje obecnie dno grupy C. Lepiej w tej materii wygląda natomiast sytuacja dwóch przedstawicieli duńskiego CS-a. Zarówno gracze Heroic, jak i Astralis jeszcze w środę musiały przełknąć gorycz porażki, ale wczoraj sobie to zrekompensowali. Ekipa spod znaku czerwonej gwiazdy rozprawiła się bowiem z MOUZ, podczas gdy Heroiczni pozostawili w pokonanym polu ENCE Pawła "dychy" Dychy. Sam Polak co prawda był najlepszym graczem swojego zespołu, ale to nie wystarczyło, by Ośmiornice wygrały choćby mapę.

Komplet czwartkowych wyników ESL Pro League Season 16:

15 września

Grupa C

12:30 Astralis 2:0 MOUZ Inferno 16:7
Nuke 16:14
16:00 Complexity Gaming 2:0 HEET Nuke 16:8
Overpass 16:12
19:30 ENCE 0:2 Heroic Ancient 13:16
Vertigo 10:16

Wy z kolei możecie skorzystać z promocji przygotowanej przez rodzimego bukmachera, firmę STS. Po zapisaniu się do akcji CASHBACK DO 50 PLN wystarczy obstawić kupon SOLO lub też AKO z minimum jednym zdarzeniem z oferty esport. Minimalny kurs zdarzenia to 1,50. Tak czy inaczej, za każdy nietrafiony kupon otrzymamy 15% stawki i maksymalnie możemy w ten sposób odzyskać 50 zł w trakcie trwania całek akcji. A ta obowiązywać będzie od 16 września godz. 01:00 do 20 września godz. 23:59.

Więcej informacji na temat akcji znaleźć można po naciśnięciu na poniższy baner:


dycha i ENCE podejmą Myszy

A już dziś pojedynki trzeciej serii starć. Z perspektywy polskich kibiców najważniejsze rzeczy dziać się będą po godzinie 19:30, bo to właśnie wtedy na serwerze zjawią się dycha i jego koledzy z ENCE. Kolejnym ich rywalem będzie MOUZ, które podobnie jak gracze fińskiej formacji ma na swoim koncie po jednym zwycięstwie oraz porażce. Wcześniej zaś przerwać mało chlubną serię przegranych spróbują zawodnicy HEET – na ich drodze stanie Astralis. Oczywiście to Duńczycy będą faworytami, ale gdy weźmiemy pod uwagę ich niestabilną formę, to nie możemy wykluczyć, że Francuzi przynajmniej powalczą. Powalczyć o trzeci triumf z rzędu będzie chciało też Complexity Gaming, ale też trudno nie odnieść wrażenia, że Heroic będzie najtrudniejszym rywalem, z jakim dotychczas gracze amerykańskiej organizacji się mierzyli.

Piątkowy harmonogram ESL Pro League Season 16:

16 września

Grupa C

12:30 Astralis vs HEET BO3
16:00 Heroic vs Complexity Gaming BO3
19:30 ENCE vs MOUZ BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 16 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Artykuł sponsorowany