LDLC OL z darmowym półfinałem

Nie oszukujmy się, francuska formacja jest głównym kandydatem do wygrania całego turnieju. Genialny duet na dolnej alei deklasuje absolutnie wszystkich rywali. Thomas "Exakick" Foucou jest prawdziwą gwiazdą tego zespołu i już teraz wielu ekspertów mówi, że prawdopodobnie zobaczymy go podczas zmagań LEC w 2023 roku. Osiemnastoletni zawodnik zdecydowanie spełnił oczekiwania po przeciętnym 2021 roku. Całe LDLC OL zaliczyło zresztą odkupienie. Wystarczyło wymienić jedynie leśnika oraz górną aleję. Onurcan "Ragner" Aslan również zaliczył niesamowity progres, chociaż drużyna wymaga od niego, by grał słabą stroną mapy.

Co sprawia, że LDLC jest takie potężne? Głównie koordynacja całej ekipy oraz kontrolowanie lasu przeciwnika. Wiele razy widzieliśmy, jak ci zawodnicy potrafili czytać wrogiego gajowego i po prostu wymieniali się obiektami na mapie lub go wyłapywali w kluczowych sytuacjach. Zresztą współpraca środka mapy z leśnikiem jest podyktowana wyborami tej formacji. Często w wykonaniu Jérémy'ego "Eiki" Valdenaire widzimy postacie, które błyskawicznie rotują po mapie. Do tego Martin "Yike" Sundelin dobiera carry leśników. W jego repertuarze nie uświadczymy Poppy czy Sejuani. On preferuje grać Viego, Wukongiem czy nawet Kha'Zixem oraz Belveth.

Dusty bez szans?

Jeśli chodzi o przeciwników, to Dusty jest po prostu skazane na pożarcie. To świetnie, że Linas "Lyncas" Nauncikas w końcu ma okazję pokazać się szerszej scenie. Miłym zaskoczeniem jest również prezencja Nikolaja "DenVoksne" Meilbiego. To ekipa, która została stworzona z zawodników, którzy mieli w większości naprawdę przeciętną wiosnę, jednak teraz pokazali swoją wartość. Z drugiej strony można mieć wątpliwość, ponieważ poziom NLC gwałtownie spadł względem wcześniejszej edycji. Jedno jest pewne, Dusty to ostatnia nadzieja ligi północnej, ponieważ wczoraj z European Masters pożegnało się X7 Esports.

Niestety zawodnicy tej formacji po prostu odstają od swoich konkurentów na praktycznie wszystkich płaszczyznach. Mechanicznie nie są jeszcze tak dobrze rozegrani. Gra macro po prostu u nich kuleje. To będzie duże zaskoczenie, jeśli spotkanie zakończy się innym wynikiem niż 3:0.

Drugi ćwierćfinał European Masters:

16 Września
17:00 LDLC OL vs Dusty BO5

Polskojęzyczna transmisja z European Masters 2022 Summer będzie dostępna na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Anglojęzyczną transmisję oglądać będzie można na kanale EU Masters. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tej edycji turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: