Myszy za mocne dla ENCE

Tym razem podopieczni fińskiej organizacji okazali się słabi od MOUZ. I o ile jeszcze na Mirage'u mogliśmy emocjonować się wydarzeniami, tak Overpass miał zatrważająco jednostronny przebieg. Na tej drugiej mapie popularne Myszy kompletnie zdemolowały dychę i jego kolegów, gromiąc ich aż 16:3 i tym samym przypieczętowując swoje zwycięstwo w stosunku 2:0. Taki sam wynik padł w meczu pomiędzy Heroic a Complexity Gaming. Górą w tym wypadku była duńska piątka, zaś dla coL była to pierwsza w tym sezonie porażka. A skoro o porażkach mowa – niemiłą niespodziankę swoim fanom zafundowało Astralis. Skład spod znaku czerwonej gwiazdy uległ outsiderom grupy C, Francuzom z HEET, którzy dzięki temu w końcu otworzyli swój punktowy dorobek.

Komplet piątkowych wyników ESL Pro League Season 16:

16 września

Grupa C

12:30 Astralis 1:2 HEET Dust2 12:16
Inferno 16:10
Nuke 14:16
16:00 Heroic 2:0 Complexity Gaming Inferno 16:9
Ancient 16:10
19:30 ENCE 0:2 MOUZ Mirage 13:16
Overpass 3:16

ENCE i Astralis zawalczą o życie

Jeżeli ENCE nadal chce dostać się do play-offów, to nie ma wyjścia – musi już tylko wygrywać. Problem w tym, że w takiej samej sytuacji znajduje się również Astralis, co oznacza, że przed nami mecz dwóch dużych marek, które zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić na wpadkę. Ta będzie bowiem niezwykle bolesna. Z pewnością chrapkę na sprawienie kolejnej niespodzianki ma natomiast HEET. Tym razem na drodze francuskiej formacji stanie Heroic i bez wątpienia będzie faworytem tej potyczki. Faworyta trudno natomiast wskazać w spotkaniu pomiędzy Complexity Gaming a MOUZ. Oba składy udowodniły już w tym sezonie, że mają po swojej stronie pewne atuty, z których potrafią korzystać. Aczkolwiek nie zawsze im to wychodzi.

Sobotni harmonogram ESL Pro League Season 16:

17 września

Grupa C

12:30 Heroic vs HEET BO3
16:00 Complexity Gaming vs MOUZ BO3
19:30 ENCE vs Astralis BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 16 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.