ENCE znowu pokonane

W przypadku HEET rywalem zbyt trudnym okazało się Heroci. Niemniej Francuzom trzeba oddać, że chociaż przystępowali do boju jako outsiderzy, to dzielnie podjęli rzuconą przez Duńczyków rękawicę i na decydującym Nuke'u ulegli dopiero przy wyniku 12:16. Inaczej sprawa wyglądała w przypadku ENCE. Podopieczni fińskiej organizacji co prawda cały czas szli za Astralis krok w krok, ale zarówno na Mirage'u, jak i na Duście2 ostatecznie byli słabsi i w efekcie ponieśli trzecią porażkę z rzędu. Po raz drugi natomiast przegrało Complexity Gaming. Formacja, która jeszcze do niedawna przewodziła tabeli grupy C, została pokonana przez MOUZ. Dzięki temu popularne Myszy wskoczyły na fotel wicelidera, ustępując jedynie wspomnianemu Heroic.

Komplet sobotnich wyników ESL Pro League Season 16:

17 września

Grupa C

12:30 Heroic 2:1 HEET Vertigo 11:16
Overpass 16:9
Nuke 16:12
16:00 Complexity Gaming 1:2 MOUZ Overpass 11:16
Ancient 16:12
Inferno 7:16
19:30 ENCE 0:2 Astralis Mirage 13:16
Dust2 11:16

Pełną ofertę STS-u można sprawdzić po naciśnięciu na poniższy baner:


ENCE stoi przed niemal niemożliwym

A już dziś zapadną ostateczne rozstrzygnięcia w grupie C. W przypadku ENCE jest to o tyle problematyczne, że dycha i spółka nie mogą polegać tylko na sobie, bo do ewentualnego awansu rzutem na taśmę potrzebne są im jeszcze odpowiednie wyniki w pozostałych spotkaniach. A jeżeli chodzi o same Ośmiornice, to na ich drodze stanie Complexity, które również nie może być pewne swojej przyszłości. Co ciekawe, według ekspertów rodzimego bukmachera, firmy STS, to ENCE będzie dziś faworytem. Kurs na triumf ekipy naszego rodaka wynosi bowiem 1,45, podczas gdy szanse gości zza oceanu wyceniono na 2,76. Wpływ na końcowe rozstrzygnięcia będzie mieć też z pewnością postawa samego Dychy. Czy Polakowi uda się na którejś z dwóch pierwszych map przebić wynik 19 fragów? Jeżeli obstawimy takie wydarzenie, a 25-latek faktycznie tego dokona, to pomnożymy nasz wkład o 1,72.

Co jeszcze mamy na esportowym rozkładzie jazdy? Ano derby Danii pomiędzy Heroic a Astralis. W tym wypadku na papierze minimalnie większe szanse mają Heroiczni, co raczej nie dziwi – wszak drużyna spod znaku czerwonej gwiazdy nie zachwyca ostatnio stabilnością formy. W związku z tym triumf podopiecznych Richarda "Xizta" Landströma wyceniono na 1,72, zaś składu dowodzonego przez Lukasa "gla1ve'a" Rossandera na 1,98. W przypadku ENCE korzystniejszy byłoby w tym wypadku zwycięstwo Heroicznych. Na dodatek dycha i spółka potrzebują też wygranej HEET nad MOUZ, która z pewnością byłaby ogromną niespodzianką. I to dużą na tyle, że za każde 100 zł postawione na Francuzów zyskalibyśmy wówczas 270 zł. W przypadku Myszy mnożnik wkładu wynosi zaś 1,40. Niemniej jest to konieczne – tylko zwycięstwa Heroic, HEET i ENCE dadzą tej ostatniej formacji miejsce w play-offach.

Niedzielny harmonogram ESL Pro League Season 16:

18 września

Grupa C

19:30 Heroic vs Astralis BO3
19:30 ENCE vs Complexity Gaming BO3
19:30 MOUZ vs HEET BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 16 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Artykuł sponsorowany