STS
Redgar_VCT_Gambit
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Koniec wspólnej przygody Redgara i spółki. Skład M3C rozwiązany

Przed agresją Rosji na ukraińskie ziemie Gambit Esports było jedną z najmocniejszych ekip na europejskiej scenie VALORANTA. Wraz z konfliktem Ayaz „nAts” Akhmetshin i spółka musieli zmienić swoją nazwę i występowali pod szyldem M3 Champions. Skład ten dokonał bardzo wiele nie tylko na Starym Kontynencie, ale też na światowych turniejach. Mistrzowie Masters Stage 3 podjęli jednak trudną decyzję i wczoraj pożegnali się ze sobą, aby szukać nowych wyzwań.

M3C rozpada się po słabym roku

M3 Champions to bez wątpienia jeden z lepszych składów, jaki Europa była w stanie skompletować podczas ostatnich dwóch lat profesjonalnego VALORANTA. Strategie ekipy bardzo często schodziły na dalszy plan, biorąc pod uwagę niesamowite indywidualne zagrania niemalże każdego z graczy. Jeszcze pod szyldem Gambitu Rosjanie wygrali dwa razy EMEA Challengers, a na Masters 3 pokonali Envy, dzięki czemu zyskali swój przyszły przydomek M3C. Zwieńczeniem tego świetnego roku dla Igora „Redgara” Vlasova i jego kolegów było drugie miejsce na mistrzostwach świata. W samym finale polegli z Acend, ale byli zaledwie o jedną mapę od podniesienia najważniejszego pucharu w historii VALORANTA.

Rok 2022 dla M3C nie był już jednak tak fantastyczny. Stage 1 europejskiego Challengers zakończyło w najlepszej szóstce, a druga edycja była niewiele lepsza, ponieważ tam szczytem możliwości było jedne miejsce za podium. Przed kwalifikacjami ostatniej szansy na Champions 2022 ekipa ta dokonała zmiany w swoim składzie. Formację opuścił Nikita „d3ffo” Sudakov, a doszli Yaroslav „Jady” Nikolaev oraz Semyon „purp0” Borchev. To nie pomogło, gdyż w finale M3C uznało wyższość Teamu Liquid. Zakończenie przeciętnego roku dla wicemistrzów świata nie mogło skończyć się inaczej. Rozpad składu wisiał w powietrzu od momentu, kiedy opuścił go d3ffo, a 22 sierpnia także i nAts. Wczoraj Timofey Chronicle Khromov poinformował, że zawodnicy rozstają się i będą szukać nowych wyzwań w pojedynkę.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Hans sama, Rogue, Worlds 2021

Hans sama oficjalnie rozstaje się z Liquid. Powrót do Europy coraz bliżej?

Liquid żegna swojego marksmana W pożegnalnym wideo, które możecie obejrzeć poniżej, Hans sama opowiedział więcej o rozstaniu z Liquid, ale też o cały...