STS
Hans sama, Rogue, Worlds 2021
fot. Riot Games/Michał Konkol

Hans sama oficjalnie rozstaje się z Liquid. Powrót do Europy coraz bliżej?

Kilka dni temu pojawiła się nieoficjalna informacja dotycząca potencjalnego powrotu Stevena „Hansa samy” Liva do Europy. Według źródeł Brieuca „LEC Wooloo” Seegera zainteresowanie Francuzem wyraziło kilka formacji, a wśród nich jest między innymi Karmine Corp, czyli trzykrotny zdobywca mistrzowskiego tytułu European Masters. I choć wówczas 23-latek był jeszcze związany z Teamem Liquid, to minionej nocy amerykańska organizacja oficjalnie zakomunikowała, że współpraca z Livem dobiegła końca.

Liquid żegna swojego marksmana

W pożegnalnym wideo, które możecie obejrzeć poniżej, Hans sama opowiedział więcej o rozstaniu z Liquid, ale też o całym minionym splicie. – To było rozczarowanie, porażka – głównie indywidualna, ale wiem, że inni też chcieli wygrać i się to nie udało, więc muszą czuć się źle. Chciałem przynajmniej dostać się na Worlds i coś tam udowodnić, skoro nie udało nam się wygrać obu splitów – oznajmił.

Francuski zawodnik wyznał też, że jego drużyna była gotowa rozstać się z nim bez kwoty wykupu mimo obowiązującego kontraktu, znacznie ułatwiając mu znalezienie następnego pracodawcy. – Chcę podziękować TL, że nie nałożyli na mnie kwoty wykupu i mogę dołączyć do innych drużyn. W zasadzie jestem obecnie wolnym agentem – chyba po raz pierwszy w mojej karierze w ogóle (śmiech) – stwierdził Hans sama.

Mimo wszystko 23-latek przyznał, że jest mu szkoda właściciela organizacji – Steve’a Arhanceta. – Prawdę powiedziawszy, trochę żal mi Steve’a. Tak samo, jak ja zaufałem organizacji, on zaufał, że będę zaliczał dobre występy. Ale tego nie robiłem. I tego mi szkoda – powiedział Liv.

Przebudowa składu w toku?

Niewykluczone, że na rozstaniu z Hansem samą rewolucja w Liquid się nie skończy. Jakiś czas temu głos zabrał wspomniany właściciel Liquid, Steve Arhancet, który oznajmił, że skład w przyszłym roku będzie się różnił od dotychczasowego. Na chwilę obecną wiadomo, że tyczy się to co najmniej jednej pozycji. Na więcej informacji w tym temacie musimy jednak jeszcze poczekać.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Virtus.pro IEM Katowice 2022

Virtus.pro wraca do łask? "Nasze drużyny będą rywalizować jako VP"

Tajemniczy Ormianin Dlatego też gracze Virtus.pro we wspomnianych wyżej tytułach występowali jako Outsiders, grając w neutralnych koszulkach oraz pod...