LDLC OL
1:3 Team Heretics

Pojedynek gigantów

Team Heretics od początku turnieju było wskazywane jako jeden z kandydatów do pokonania francuskich drużyn. Razem z Unicorns of Love Sexy Edition te formacje miały stawić czoła najlepszym formacjom z La Ligue Francaise. Ostatecznie to Heretycy zakończyli przygodę Jednorożców podczas ćwierćfinałów European Masters. Półfinał przeciwko LDLC OL miał być prawdziwym sprawdzianem hiszpańskiego zespołu. Mistrzowie Francji byli bowiem uznawani za najsilniejszą drużynę z LFL-a.

Spotkanie rozpoczęło się od zwycięstwa Team Heretics w pierwszej grze. Marcin "iBo" Lebuda zaprezentował podczas niej swojego ikonicznego Aatroxa, którym całkowicie dominował nad Onurcanem "Ragnerem" Aslanem. LDLC OL było po prostu bezsilne i nieprzygotowane. Druga mapa z kolei pokazała zupełnie inne oblicze Lisów. Tym razem ujrzeliśmy uporządkowane podstawy gry oraz przemyślane ruchy na mapie. Przy każdej akcji francuska formacja była jeden krok do przodu względem swoich rywali. Wyśmienity występ zaliczył tym razem wcześniej wspomniany Ragner, który całkowicie zgnębił Renektona iBo,

Dopiero kolejne batalie miały nam jednak pokazać prawdziwe oblicze hiszpańskiej formacji. Trzecia gra była zdecydowanie najbardziej wyrównana. Jednak ta bitwa miała dwóch bohaterów po stronie Heretyków. Artur "Zwyroo" Trojan grał po prostu wyśmienicie, pokonując zdaniem niektórych ekspertów topowego zawodnika poza LEC. Jérémy "Eika" Valdenaire od wielu lat godnie prezentuje się na scenie ERL-i oraz miał okazję grać w LCS w barwach Immortals. Drugim herosem hiszpańskiej organizacji był Jakob "Jackspektra" Kepple – strzelec, o którym zrobiło się głośno pod koniec 2021 roku. Był według LEC Wooloo testowany chociażby przez G2 Esports. Aktualnie udowadnia wszystkim, że zainteresowanie, które wtedy powstało, jest jak najbardziej adekwatne do jego umiejętności.

Heretycy górą

Czwarta mapa była formalnością. Team Heretics bezbłędnie grał wokół dolnej alei i w efekcie strzelec formacji przyćmił Thomasa "Exakicka" Foucou. Warto wspomnieć, że podczas wszystkich gier miał okazję operować Dravenem, z którego słynie od dłuższego czasu. Heretycy wiosną osiągnęli siódme miejsce w lidze hiszpańskiej, jednak latem do ich składu doszedł iBo, który diametralnie zmienił tę drużynę. Dla polskiego zawodnika to trzeci finał European Masters. Wcześniejsze miały miejsce wiosną 2018 oraz 2020 roku w barwach Illuminar Gaming oraz K1CK. To również olbrzymi sukces dla Julii "aceum" Nowak, która jest analityczką formacji.

Już 25 września Team Heretics stoczy finałowy pojedynek przeciwko Team BDS Academy, gdzie gra Robert "Erdote" Nowak. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tej edycji turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: