STS
GruBy Ungentium ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2022
fot. ESL/Adam Łakomy

Ungentium zgarnia pierwsze punkty w ESL MP

FurryFury Ungentium z pierwszymi punktami w jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski. Ekipa Macieja „Luza” Bugaja pomimo gry ze zmiennikiem była w stanie spokojnie pokonać PGE Turów Zgorzelec.

FurryFury Ungentium 16: 11
(Dust2)
PGE Turów Zgorzelec

Mecz minimalnie lepiej zaczęło Ungentium, które niemalże na styk wygrało rundy pistoletowe i anty-eco. Na odpowiedź rywali nie musieliśmy długo czekać, ponieważ pierwsze rundy na karabinach wpadały na konto PGE Turowa. Było widać na początku pewne problemy w grze ze zmiennikiem w postaci Patryka „ponczka” Witesa, gdyż w dynamicznych rundach zauważalne było lekkie zagubienie graczy Ungentium. Mimo to byli oni w stanie wygrywać dzięki formie strzeleckiej i dobrym decyzjom odnośnie do pułapek. Pierwsza połowa minęła pod znakiem przepychanek punkt za punkt i żadna ekipa nie dała rady wyjść na wyraźne prowadzenie. Przełamaniem mogła być wygrana sytuacja dwóch na trzech przez ponczka i M4tthiego, ale nawet z gorszą ekonomią terroryści nie pozwolili odskoczyć rywalom.

Druga połowa zaczęła się podobnie do pierwszej, ponieważ w pistoletówce m4tthi wygrał clutcha jeden na dwóch. PGE Turów Zgorzelec musiało już ryzykować grając rundę force, jednak przegranie jej oznaczało coraz mniejszy margines błędu. Ungentium odnajdywało się coraz lepiej i regularnie zaczęło wygrywać bliskie rundy. Dość szybko udało się osiągnąć piętnasty punkt i pomimo lekkich problemów nie pozwoliło doprowadzić do dogrywki.

Statystyki z tego spotkania:

Gracz Bilans K/D Ratio
Wojciech „Prism” Zięba 27:16 1,69
Dominik „GruBy” Świderski 26:17 1,53
Patryk „ponczeek” Witees 19:15 1,27
Kacper „darko” Ściera 24:20 1,2
Filip „noise” Sobierski 19:21 0,9
Mateusz „m4tthi” Szambelan 16:18 0,89
Patryk „Sidney” Korab 17:19 0,89
Bartosz „baljs” Mikołajewicz 16:21 0,76
Adrian „kadziu” Lis 16:22 0,73
Kacper „gRuChA” Gruszeczka 10:21 0,48

Następna kolejka rozpoczyna się już 26 września. Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

iBo w finale European Masters po raz trzeci! LDLC OL przegrywa z Teamem Heretics

LDLC OL 1:3 Team Heretics Pojedynek gigantów Team Heretics od początku turnieju było wskazywane jako jeden z kandydatów do pokon...