Faworyci znowu nie zawiedli

Wczoraj każde z trzech zaplanowanych spotkań w ESL Pro League zakończyło się już po dwóch mapach. Niespodziewanie najtrudniejszą przeprawę zaliczyło Cloud9, które zarówno na Duście2, jak i na Overpassie musiało się nieco napocić, by pozostawić w pokonanym polu Eternal Fire. Niemniej ostatecznie komplet punktów padł łupem właśnie C9. Po ten sięgnęła również FURIA Esports. Brazylijczycy na Ancient dali Movistar Riders bolesną lekcję CS-a i chociaż Hiszpanie na Nuke'u starali się jeszcze powrócić, to starania te na niewiele się zdały. Bić na alarm można także w obozie Evil Geniuses. Formacja ta jest na najlepszej drodze, by po raz kolejny zakończyć sezon na dnie tabeli. Tym razem EG okazało się słabsze od Teamu Liquid, zdobywając na dwóch mapach zaledwie piętnaście rund.

Komplet czwartkowych wyników ESL Pro League Season 16:

22 września

Grupa D

12:30 Cloud9 2:0 Eternal Fire Dust2 16:12
Overpass 16:11
16:00 Movistar Riders 0:2 FURIA Esports Ancient 3:16
Nuke 13:16
19:30 Team Liquid 2:0 Evil Geniuses Inferno 16:7
Dust2 16:8

Pełną ofertę STS-u można sprawdzić po naciśnięciu na poniższy baner:

STS


Liquid vs FURIA, czyli hit dnia

A co czeka nas dziś? M.in. mecz, który niewątpliwie możemy określić mianem esportowego spotkania dnia. O godzinie 19:30 naprzeciwko siebie staną Team Liquid oraz FURIA Esports i w tym momencie trudno powiedzieć, kto będzie górą. Niemniej na papierze wydaje się, że minimalnym faworytem będzie Liquid. Na to samo wskazują zresztą eksperci rodzimego bukmachera, firmy STS. Kurs na triumf Mareksa "YEKINDARA" Gaļinskisa i spółki wynosi 1,72, podczas gdy szanse Brazylijczyków wyceniono na 2,12. Niemniej wiele w tym wypadku zależeć będzie także od formy poszczególnych graczy, w tym Kaike "KSCERATO" Cerato, który na razie prezentuje morderczą formę. My możemy np. wytypować, że utalentowany gracz, na której z dwóch pierwszych map przebije barierę 17 fragów. Jeżeli mu się to uda, to my pomnożymy nasz wkład o 1,71.

Ale to dopiero na koniec dnia. Wcześniej zaś czeka nas bój dwóch ekip nadal czekających na pierwsze w tym sezonie punkty. Eternal Fire oraz Evil Geniuses, bo o nich tu mowa, mierzyć się ze sobą będą o godzinie 16:00, a przegrany na dobrą sprawę pożegna się już z marzeniami o awansie do fazy pucharowej. Na taką wpadkę nie może sobie pozwolić Movistar Riders. Hiszpanie zajmują obecnie piąte miejsce w rankingu HLTV, ale nie przekłada się to na ich dyspozycję w EPL-u. I nie jest to dobra informacja, bo piątkowym rywalem piątki z Półwyspu Iberyjskiego będzie główny faworyt grupy D, czyli Cloud9. Czyżby więc MR dołączyło do grona największych rozczarowań Pro Ligi? Taki scenariusz wcale nie wydaje się wykluczony.

Piątkowy harmonogram ESL Pro League Season 16:

23 września

Grupa D

12:30 Cloud9 vs Movistar Riders BO3
16:00 Eternal Fire vs Evil Geniuses BO3
19:30 Team Liquid vs FURIA Esports BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 16 zapraszamy do naszej relacji, którą można znaleźć pod tym adresem lub do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

ESL Pro League

Artykuł sponsorowany