MICHU jednak nie powalczy o Majora?

MICHU połączył siły m.in. ze swoim klubowym kolegą z czasów Teamu Envy, Buğrą "Calyxem" Arkınem, oraz Owenem "smooyą" Butterfieldem, w którego CV znajdziemy m.in. BIG oraz Fnatic. Tak powstały zespół w ostatniej turze eliminacji pokonał m.in. Illuminar Gaming oraz GamerLegion i tym samym zapewnił sobie miejsce na Regional Major Ranking przed Majorem IEM Rio 2022. Dla zawodników, którzy obecnie albo przesiadują na ławkach rezerwowych, albo w ogóle nie posiadają pracodawcy, to ogromna szansa. Mogą oni przecież pokazać się na tle naprawdę mocnych rywali, a przy dobrych wiatrach nawet awansować na mistrzostwa świata, co w konsekwencji może pomóc im znaleźć nową organizację. Niemniej pojawił się problem.

Jak to często w esporcie bywa, te dotyczyły kwestii wizowych. – Nasz zespół ma obecnie wiele problemów z wizami. Nie mam pewności, jak będzie wyglądać ostateczny skład, ale gdy tylko to ustalimy, poinformujemy was – przyznał smooya, dodając po chwili komunikat: – Którzy gracze nie brali udziału w eliminacjach RMR i mogliby zagrać z nami jako zmiennicy? Musimy stworzyć krótką listę na wypadek najgorszego. W tym wypadku kłopoty dotyczą wspomnianego już Calyxa, który pochodzi z Turcji, a także Eugene "Aunkere" Karyata, gracza z Rosji. Mowa tutaj więc aż o dwóch potencjalnych absencjach, a tymczasem regulamin Valve pozwala na zarejestrowanie tylko jednego rezerwowego, którym został Thomas "Thomas" Utting grający dawniej w Envy z MICHEM oraz Calyxem.

Illuminar czeka

Najwyraźniej jednak próby znalezienia rozwiązania jak dotychczas spełzły na niczym, bo w późny czwartkowy wieczór Butterfield przyznał: – RMR może nas ominąć. Dziś z kolei Brytyjczyk dodał: – Wysyłajcie, proszę [*] za ostatnie wnioski wizowe, które zostaną wysłane jutro. Mam skrzyżowane palce zarówno u dłoni, jak i u stóp. Nic więcej nie możemy zrobić. Wygląda więc na to, że losy Benched Heroes właśnie się ważą. Z uwagą na rozwój wypadku z pewnością spogląda Illuminar Gaming. Wszak gdyby ziścił się najgorszy scenariusz dla MICHA i spółki, to właśnie IHG byłoby w pierwsze w kolejce, by przejąć zwolniony bilet na Maltę. Niewykluczone więc, że dość niespodziewanie na ostatnich eliminacjach do Majora CS:GO pojawi się jednak polska reprezentacja.