Cloud9 z awansem, Movistar Riders już bez szans

Niemniej ostateczne rozstrzygnięcie tego pojedynku zapadło dopiero po trzech mapach. Lepiej w tym wypadku wystartowała FURIA, która zgarnęła dla siebie Mirage'a. Niemniej już Inferno padło łupem Liquid i dopiero Vertigo sprawiło, że to latynoska piątka opuszczała serwer w lepszych humorach. Jeszcze lepsze nastroje z pewnością panowały w Evil Geniuses. Formacja ta zakończyła wreszcie mało chlubny, półtoraroczny okres porażek w ESL Pro League. Po szesnastu przegranych z rzędu podopieczni amerykańskiej organizacji pozostawili w pokonanym polu Eternal Fire, które nadal czeka na pierwsze w tym sezonie punkty. W podobnej sytuacji są Movistar Riders. Hiszpanie tym razem musieli uznać wyższość Cloud9 i tym samym stracili już szanse na występ w play-offach. Play-offach, w których C9 zagra już niezależnie od wszystkiego.

Komplet środowych wyników ESL Pro League Season 16:

23 września

Grupa D

12:30 Cloud9 2:0 Movistar Riders Inferno 16:7
Vertigo 16:4
16:00 Eternal Fire 0:2 Evil Geniuses Overpass 9:16
Dust2 4:16
19:30 Team Liquid 1:2 FURIA Esports Mirage 10:16
Inferno 16:7
Vertigo 4:16

Niepokonana FURIA vs niepokonane Cloud9

A co czeka nas dziś? Przypieczętować swój awans spróbuje FURIA Esports, aczkolwiek z pewnością czeka ją trudne zadanie. Wszak Brazylijczycy podejmą Cloud9, które mimo wszystko z pewnością nie spuści z tonu – gracze z Europy Wschodniej nadal walczą przecież o bezpośredni bilet do ćwierćfinału! Rozpaczliwie zwycięstwa potrzebuje Eternal Fire, bo czwarta porażka z rzędu definitywnie odbierze Turkom nadzieje na sukces. Problem w tym, że i Team Liquid zrobi wszystko, żeby wygrać i przybliżyć się do promocji do kolejnego etapu rozgrywek. Na potknięcie TL czekają Evil Geniuses, których morale na pewno wzrosło po wczorajszym zwycięstwie. Pytanie, czy to wystarczy, by poradzić sobie z rywalizującymi już tylko o honor Hiszpanami z Movistar Riders?

Czwartkowy harmonogram ESL Pro League Season 16:

24 września

Grupa D

12:30 Movistar Riders vs Evil Geniuses BO3
16:00 Team Liquid vs Eternal Fire BO3
19:30 Cloud9 vs FURIA Esports BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 16 zapraszamy do naszej relacji, którą można znaleźć pod tym adresem lub do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

ESL Pro League