Hiszpania kontra Francja w finale EU Masters

Bieżąca odsłona imprezy przyniosła niezwykle wiele emocji, ale też i sporo niespodzianek. Jedną z nich był chociażby awans Heretics do wielkiego finału. Dlaczego obecność mistrzów Superligi jest swego rodzaju zaskoczeniem? Ano dlatego, że w półfinale EU Masters ekipa dwójki Polaków zdołała poskromić jednego z głównych kandydatów do wygranej w turnieju, LDLC OL. Dzięki triumfowi nad taką drużyną Heretycy udowodnili, że są w swojej najlepszej formie i nie boją się nikogo. Styl, w jakim przeprowadzili minione potyczki, dodatkowo im w tym pomógł. Aż trudno uwierzyć, że mistrzowie La Ligue Française nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w tym pojedynku, gdyż niemal wszyscy spodziewali się ich łatwej wygranej. Stało się jednak inaczej i już dziś formacja Zwyroo będzie chciała pokazać, że nie była to jednorazowa akcja.

O zwycięstwo w decydującej serii będzie natomiast bardzo ciężko. Wszak naprzeciw Heretics stanie akademia BDS, która dotychczas prezentowała się znakomicie. Słowa te potwierdzają nie tylko wyniki, ale też i same mecze. Erdote i jego kompani w tej odsłonie EU Masters nie uznali wyższości rywala jeszcze ani razu. Zarówno rywalizacja w grupie, jak i potyczki w play-offach kończyły się korzystnym rezultatem dla wicemistrzów Francji bez straty nawet mapy. Pewne zwycięstwa z takimi zespołami jak Vitality.Bee czy GameWard dodają jeszcze wartości tej ekipie, która jakby nie patrzeć do finałowego pojedynku będzie wchodzić w roli faworyta.

Powtórka z fazy grupowej czy odmienione Heretics?

Co warto jeszcze zaznaczyć, to fakt, iż obie drużyny miały już okazje ścierać się ze sobą w grupie C EU Masters Summer 2022. Na dwa rozegrane starcia oba zakończyły się triumfem polskiego wspierającego i spółki. Co więcej, tylko pierwsza ze wspomnianych potyczek mogła zostać określona mianem względnie wyrównanej, bowiem w drugim spotkaniu BDS.A całkowicie rozszarpało rywali. To z kolei daje kolejny punkt przewagi na korzyść srebrnych medalistów LFL. Każdy z poszczególnych zawodników tego kolektywu jest aktualnie w świetnej formie i jak na razie trudno jest się kogokolwiek przyczepić. Wydaje się więc, że dni HRTS są policzone. Niemniej trzeba pamiętać, że Heretycy zrobili spory progres od fazy grupowej i być może zobaczymy teraz całkowicie inną odsłonę rywalizacji.

Spotkanie finałowe European Masters:

25 września
17:00 Team Heretics vs Team BDS Team BDS Academy BO5

Polskojęzyczna transmisja z European Masters 2022 Summer będzie dostępna na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Anglojęzyczną transmisję oglądać będzie można na kanale EU Masters. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tej edycji turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: