Na Cloud9 nadal nie ma mocnych

Szczególnie skomplikowała się sytuacja Teamu Liquid, który jeszcze po dwóch kolejkach ESL Pro League mógł pochwalić się statusem drużyny niepokonanej. Potem jednak przyszły porażki – najpierw z FURIĄ Esports, a wczoraj również z Eternal Fire. Niemniej dla Turków to dobra informacja, bo dzięki temu wciąż mają oni matematyczne szanse na to, by rzutem na taśmę znaleźć się w fazie pucharowej. Na takie coś nie mogą już liczyć Movistar Riders. Hiszpanie zawiedli po całości i dowodem na to może być fakt, że po jednostronnym meczu uznali oni wyższość Evil Geniuses. Z kolei czwarty z rzędu triumf mogli świętować gracze Cloud9. Ekipa, która ma już zagwarantowane miejsce w ćwierćfinale, tym razem okazała się lepsza od Brazylijczyków z FURII Esports, bo ci na Overpassie stanowili faktycznie groźną opozycję.

Komplet środowych wyników ESL Pro League Season 16:

24 września

Grupa D

12:30 Movistar Riders 0:2 Evil Geniuses Overpass 9:16
Nuke 8:16
16:00 Team Liquid 0:2 Eternal Fire Vertigo 13:16
Inferno 11:16
19:30 Cloud9 2:0 FURIA Esports Mirage 16:8
Overpass 16:14

Czas na ostateczne rozstrzygnięcia

Tak więc w przypadku Cloud9 i Movistar Riders wszystko jest już jasne. A co z pozostałymi? O tym przesądzą dopiero niedzielne pojedynki, a szczególnie ciekawie w tej kwestii zapowiada się mecz pomiędzy FURIĄ Esports a Evil Geniuses. Oba zespoły wciąż walczą o to, by jednak finiszować w czołowej trójce grupy D i ewentualna porażka oznaczałaby koniec tego typu marzeń. Miejsca na błędy nie mają już także Team Liquid oraz Eternal Fire, bo i w ich wypadku wszystko może się jeszcze zdarzyć. Niemniej trudniejsza przeprawa czeka w tym wypadku TL, bo ekipa ta mierzyć się będzie z hegemonami z C9, podczas gdy turecka drużyna stanie naprzeciwko Hiszpanów z MR, którym pozostało już tylko postarać się o to, by zakończyć sezon z honorem.

Czwartkowy harmonogram ESL Pro League Season 16:

25 września

Grupa D

19:30 Cloud9 vs Team Liquid BO3
19:30 Movistar Riders vs Eternal Fire BO3
19:30 FURIA Esports vs Evil Geniuses BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 16 zapraszamy do naszej relacji, którą można znaleźć pod tym adresem lub do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

ESL Pro League