Pojedynki półfinałowe

W niedzielnych starciach na polu bitwy wieczorem zostały już tylko cztery drużyny. Jedną z nich był finalista poprzedniego Weekly, czyli bara10es. To właśnie Węgrzy mieli się zmierzyć z Anonymo Mentos w pierwszym meczu półfinałów. I chociaż bara10es zgarnęło Ascent, to później seria zaczęła się wymykać tej ekipie spod kontroli. Na Haven lepsze już było bowiem Anonymo. Ostatnią mapą, która miała zadecydować o tym, kto awansuje do finału, był Bind. I był to bardzo zacięty Bind, ponieważ do rozstrzygnięcia tej potyczki potrzeba było dogrywki. Tam Kamil "Kamisseq" Lepper wraz z kolegami wytrzymali presję i wygrali 15:13.

W drugim półfinale MAJTKOMAT EU podejmował kokpiT. Ta seria była już bardziej jednostronna, mimo tego, że Adrian „darkosek” Janus wraz z kolegami wygrali poprzednim razem 2:1. Teraz to Kamil "Kozok" Kozioł i spółka byli lepsi. Na Haven zobaczyliśmy szybkie 13:4 dla kokpiTu. Fracture było już nieco lepsze dla ekipy darkoska, ale nadal daleko było od upragnionego zwycięstwa. Tym samym Kozok i spółka dotarli w końcu do finału.

Anonymo awansuje do Monthly

A finał dla nich był słodko gorzki. Zaczęło się od Binda, gdzie do zmiany stron było bardzo wyrównanie i tylko dwa punkty dzieliły obie ekipy. Anonymo w obronie wrzuciło jednak kolejny bieg i zamknęło tę mapę wynikiem 13:8. W następnym starciu na Pearl kokpiT musiał już coś udowodnić. I faktycznie tym razem to ekipa Kozoka przejęła inicjatywę. Było blisko, ale doszło do wyrównania wyniku. Wszystko więc miało się rozstrzygnąć na Haven. A tutaj Anonymo Mentos po prostu zdominowało rywali, ponieważ nie da się inaczej nazwać meczu, w którym jedna ze stron ma 11 wygranych rund przed końcem połowy. kokpiT w tej ostatniej potyczce był zgaszony i zdołał zdobyć tylko jeden punkt. Tym samym Anonymo awansowało do Monthly Cupu!

Więcej informacji na temat VALORANT EAST: UNITED znajdziecie w naszej relacji tekstowej w tym miejscu.