Szkoła to nie tylko sprawdziany, kartkówki i odliczanie do kolejnego dzwonka. Dla wielu najcieplejsze wspomnienia, to właśnie te ze szkolnej ławy, nierzadko dzięki przyjaźniom zawieranym na całe życie. Wspólnie rozwija się nie tylko wiedzę, ale również pasje i talenty. Swoimi wspomnieniami ze szkolnych lat podzielili się także Jarosław "pashabiceps" Jarząbkowski, Piotr "izak" Skowyrski, Filip "NEO" Kubski oraz Janusz "Snax" Pogorzelski.

Akcję "Szkoły Pełne Talentów" zorganizowaliśmy, aby wspierać rozwój młodych ludzi, dla których szkoła to pierwszy moment, gdy mogą wybrać swoją drogę rozwoju. Może dla niektórych będzie to kariera esportowa? – Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl.

W ramach projektu Szkoły Pełne Talentów zorganizowany zostanie również turniej online w CS:GO o nazwie "Talenciaki Wingman Cup", w którym wezmą udział profesjonalni gracze oraz gwiazdy środowiska gamingowego. Zdecydowanie najgorętszymi nazwiskami są członkowie legendarnego Virtus.pro, które w latach 2014-2018 było jednym z najpopularniejszych zespołów CS:GO w Polsce i na świecie. Pełna lista uczestników, podzielonych na turniejowe duety, wygląda następująco:

  • Duet 1: pashaBiceps & izak
  • Duet 2: NEO & LUq
  • Duet 3: Snax & PAGO
  • Duet 4: Leh & Miniuwa
  • Duet 5: byali & MICHU
  • Duet 6: KubiK & Pasia
  • Duet 7: peVor & Saju
  • Duet 8: Rojo & Fusialka

Talenciaki Wingman Cup odbędzie się 2 października br. o godzinie 19:00. Zespoły podzielone zostaną na dwie grupy, a najlepsze cztery awansują do fazy pucharowej. Mecze w fazie grupowej będą rozgrywane do jednej wygranej. Główna faza odbędzie się w formacie do dwóch wygranych map, w formie podwójnej eliminacji. Wielki finał turnieju rozegrany zostanie do trzech wygranych map, gdzie drużyna z górnej drabinki rozpocznie mecz z przewagą jednej mapy. Rozgrywki będą transmitowane na kanałach uczestników, a w trakcie transmisji zawodnicy razem ze swoimi fanami będą zbierać fundusze na wsparcie polskich szkół. Zebrane środki zostaną przekazane Fundacji Rosa na zakup sprzętu komputerowego i sportowego do szkół, który pomoże w rozwoju pasji i talentów polskim uczniom.

Na potrzeby turnieju powstanie nowa mapa o nazwie "de_Lidl" inspirowana kultową lokacją z "CS 1.6" o takiej samej nazwie. Organizatorzy zawodów stworzyli od zera nową mapę i przystosowali ją do rywalizacji duetów. Jest to puszczenie oczka w stronę starszych fanów serii Counter-Strike, którzy powinni pamiętać tę mapę z czasów swoich szkolnych eskapad. Więcej informacji o turnieju i gamingowej odsłonie kampanii sieci Lidl "Szkoły Pełne Talentów” można znaleźć pod tym adresem.

Źródło: informacja prasowa