Koniec przygody Fnatic i Complexity

Szczególnie ciekawie wyglądała sytuacja mistrzów świata z FaZe. Ci zaczęli mecz z Complexity Gaming w przeciętnym stylu i na Overpassie niespodziewanie ulegli 9:16. To odebrało im margines błędu, a bardzo długo wydawało się, że świadkami kolejnego potknięcia będziemy już na Inferno. Tam Robin "ropz" Kool i spółka przegrywali najpierw 7:12, a potem 11:14, ale na swoje szczęście rzutem na taśmę przechylili szalę na swoją stronę, triumfując 16:14. Z kolei Nuke był już dla graczy FaZe łatwą przebieżką i zakończył się ich wygraną w stosunku 16:8. Mapami początkowo wymieniły się również Fnatic i Team Liquid, w związku z czym o losach awansu przesądzić musiało Ancient. To po wyrównanej pierwszej i jednostronnej drugiej połowie padło finalnie łupem formacji zza oceanu.

Poniedziałkowy harmonogram ESL Pro League Season 16:

27 września

Round of 12

15:30 Fnatic 1:2 Team Liquid Inferno 13:16
Overpass 16:9
Ancient 10:16
19:00 FaZe Clan 2:1 Complexity Gaming Overpass 9:16
Inferno 16:14
Nuke 16:8

NAVI vs Heroic środowym hitem

A w środę dziś kolejne mecze round of 12. Najpierw na serwerze zameldują się Brazylijczycy z FURII, którym przyjdzie mierzyć się z Outsiders. Na papierze to właśnie latynoski skład zdaje się mieć po swojej stronie więcej argumentów, tym bardziej że w fazie grupowej tylko raz poznał on smak porażki. Z kolei zawodnicy z Europy Wschodniej mają na swoim koncie dwie przegrane, a na dodatek nadal nie do końca jasna jest kwestia ich organizacyjnej przynależności. A na koniec dnia czeka nas prawdziwy hit! Bezpośredni bój o awans do ćwierćfinału stoczą Heroic oraz Natus Vincere, czyli dwaj przedstawiciele ścisłej światowej czołówki. Nie ulega wątpliwości, że w normalnych okolicznościach oba zespoły mogłyby być uważane za kandydatów nawet do końcowego triumfu, a tymczasem jeden z nich dziś zakończy swoją przygodę.

Środowy harmonogram ESL Pro League Season 16:

28 września

Round of 12

15:30 FURIA vs Outsiders BO3
19:00 Heroic vs Natus Vincere BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 16 zapraszamy do naszej relacji, którą można znaleźć pod tym adresem lub do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.