Nie PALOMA, a ESCA zastąpi Wisłę

Biała Gwiazda kilka tygodni temu zniknęła z esportowej mapy Polski, a jej dotychczasowy skład się rozpadł. W związku z tym w PLE powstał wakat, który trzeba było zapełnić. Dziś wiemy już, że początkowo włodarze ligi rozważali przekazanie slotu PALOMIE, czyli obecnemu liderowy Rankingu Cybersportu. Zespół ten miała przejąć organizacja, która wcześniej doszła do porozumienia z Wisłą w kwestii przejęcia miejsca. Niemniej ostatnie kontrowersje związane z Patrykiem "OLIMPEM" Woźniakiem i jego kolegami, które dotyczyły oskarżeń o nieuczciwą grę i sprzedawanie meczów, skłoniły przedstawicieli niewymienionej z nazwy formacji do zarzucenia tego pomysłu.

Na bazie ostatnich wydarzeń i pojawiających się wątpliwości wobec przeszłości graczy, strony nie doszły do finalnego porozumienia. Wobec tego Polska Liga Esportowa postanowiła nagrodzić miejscem w Grupie Mistrzowskiej drużynę Team ESCA Gaming, która w pierwszej części sezonu zajęła 9. miejsce. Jako PLE stawiamy na profesjonalizm i tego samego oczekujemy od drużyn i zawodników, którzy biorą udział w naszych rozgrywkach – napisano w oficjalnym komunikacie. Co ciekawe, ESCA już wcześniej zdążyła rozpocząć zmagania w Grupie Pretendentów, w której po trzech rozegranych spotkaniach miała na swoim koncie sześć punktów.

Grupa Mistrzowska PLE na start

Niemniej teraz Kameleony ponownie zaczną przygodę z Grupą Mistrzowską, a ich pierwszym rywalem będzie Impression. Formacja ta w trakcie przerwy między splitami zaangażowała zupełnie nowy, młody skład, gdyż jej poprzedni reprezentanci zostali przejęci przez PGE Turów Zgorzelec. A skoro o zawodnikach zgorzeleckiego klubu mowa, to i ich zobaczymy w akcji. Kacper "gRuChA" Gruszeczka i spółka podejmą M1 Gaming, gdzie również doszło do kadrowych przetasowań. Tak czy inaczej, to piątka reprezentantów dolnośląskiego klubu uchodzić będzie za faworytów, tym bardziej że mówimy tutaj o drużynie rywalizującej na co dzień nie tylko w PLE, ale i w ESL Mistrzostwach Polski.

Mecze PGE Grupy Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej oglądać można pod tym adresem. Przypomnijmy, że zwieńczeniem sezonu będą zaplanowane na przełom listopada i grudnia lanowe finały w nieujawnionym jeszcze miejscu.