FURIA i Heroic odpadają z Pro Ligi

Początkowo nic jednak tego nie zapowiadało, bo zarówno Mirage, jak i Inferno przebiegły bez zarzutów, dostarczając nam ogromu emocji. W obu wypadkach rozstrzygnięcia zapadły dopiero po 30 rundach, a obie ekipy podzieliły się zwycięstwami. Tak więc o losach awansu przesądzić miał Overpass, ale już w pierwszych minutach graczom NAVI zaczęły doskwierać lagi. To spowodowało ponad dwugodzinną przerwę i w jej efekcie rozpoczęte tuż przed 20 spotkanie zakończyło się około 2 w nocy. Górą byli Oleksandr "s1mple" Kostyliev i spółka, którzy pokonali swoich duński rywali 16:7. Za burtą Pro Ligi znalazła się również FURIA. Co prawda Brazylijczycy zaczęli potyczkę z Outsiders od triumfu na Ancient, ale już Vertigo i Inferno padły łupem zawodników z Europy Wschodniej.

Środowy harmonogram ESL Pro League Season 16:

28 września

Round of 12

15:30 FURIA 1:2 Outsiders Ancient 16:11
Vertigo 10:16
Inferno 6:16
19:00 Heroic 1:2 Natus Vincere Mirage 14:16
Inferno 16:14
Overpass 7:16

FaZe czy Cloud9? MOUZ czy Liquid?

A już dziś zaczynamy ćwierćfinały! Te zainauguruje potyczka MOUZ z Teamem Liquid i normalnie to TL uznawane byłoby za faworyta. Ale warto pamiętać, że popularne Myszy były jednym z zaskoczeń fazy grupowej i teraz wszyscy z jeszcze większą uwagą będą przyglądać się ich poczynaniom. Niemniej warto pamiętać, że Liquid ma po swojej stronie Mareksa "YEKINDARA" Gaļinskisa, a Łotysz to bez wątpienia gracz zdolny do odwrócenia losów rywalizacji. Kilka godzin później na powierzchni spróbują zostać z kolei mistrzowie świata z FaZe Clanu. Przed nimi jednak bardzo trudne zadanie, bo przecież po drugiej stronie barykady stanie Cloud9, które jeszcze w czerwcu podczas Intel Extreme Masters Dallas 2022 potrafiło pokonać FaZe i teraz chętnie zrobi to ponownie.

Czwartkowy harmonogram ESL Pro League Season 16:

29 września

Ćwierćfinał

15:30 MOUZ vs Team Liquid BO3
19:00 Cloud9 vs FaZe Clan BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 16 zapraszamy do naszej relacji, którą można znaleźć pod tym adresem lub do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.