1. Która z europejskich formacji dotrze najdalej i w którym etapie może zakończyć swoją przygodę z Worlds?

Patrząc na formę MAD Lions, problemy we Fnatic oraz generalne zamieszanie wewnątrz G2 jako organizacji, myślę, że Rogue powinno dojść całkiem daleko. Jeśli uda im się wyjść z grupy, myślę, że półfinał jest realny.

2. Czy któraś z drużyn "wildcard" może sprawić niespodziankę i przebrnąć przez play-iny?

Mamy sporo dobrych drużyn z mniejszych regionów. Australia wysyła naprawdę mocną reprezentację i myślę, że może zaskoczyć. Nie patrząc czysto na wildcard, tylko ogólnie na drużyny, które mogą zaskoczyć, to myślę, że Isurus i EG mogą sprawić niespodziankę.

3. Która drużyna może być czarnym koniem całego turnieju?

W mojej ocenie będzie to T1. Niektórzy postrzegają ich jako drużynę, która dojdzie daleko, ale według mnie nie są faworytami. TES, JDG czy oczywiście Gen.G są mocniejsze, ale myślę, że T1 na Worldsy będzie w formie.

4. Jak szeroki obecnie jest mityczny "gap" pomiędzy Wschodem i Zachodem?

Obecnie? Porównując do Mistrzostw Świata sprzed 2-3 lat widać sporą różnicę i myślę że "gap" jest faktem.

5. Na jakiego zawodnika albo zawodników powinniśmy szczególnie zwracać uwagę podczas tegorocznych mistrzostw?

Wymienię piątkę, która w mojej ocenie będzie grała bardzo dobrze: Kanavi, 369, Peanut, Chovy, Zeus. Kanavi i 369 dlatego, że w mojej ocenie są najlepsi na swoich pozycjach na mistrzostwach świata. Peanut – czuję, że będzie dla niego to "redemption arc". Brakowało mocnego splitu od niego, a tym razem z Chovym wyglądał indywidualnie naprawdę dobrze. Zeus – dlatego że obecnie jest najbardziej stabilnym w moim punkcie zawodnikiem T1 razem z Kerią.


Śledź fazę play-in Worlds 2022 z Cybersport.pl:

League of Legends Worlds 2022


6. Jaki zespół lub zespoły będą rozczarowaniem podczas tego turnieju?

Myślę, że występ Europy może być zawodem podczas tego turnieju. Nie zdziwię się jeśli będą to najgorsze Worldsy od lat w naszym wykonaniu jako regionu.

7. Chiny czy Korea – który region wysyła lepszą reprezentację?

Szczerze mówiąc myślę, że jest to trochę 50/50. Najmocniejsze z Korei bez wątpienia jest Gen.G, z drugiej strony z Chin mamy zarówno TES, jak i JDG na bardzo wysokim poziomie. Myślę, że dyspozycja dnia może zadecydować, jeśli dojdzie do pojedynku między nimi.

8. Czy Worldsy potrzebują drabinki podwójnej eliminacji? Co pokrótce sądzisz o obecnym formacie?

Brak zdania. Jestem staromodny i dla mnie najlepsze formaty były wtedy, kiedy mieliśmy po 4 drużyny i 2 wychodziły z grupy (mam na myśli tradycyjny sport, czy to piłka nożna, czy to siatkówka). Czy potrzebujemy drabinki podwójnej eliminacji? Być może. Ale nie zapowiada się, aby obecny format miał się zmienić.

9. Jaką grupę będziesz najchętniej śledził i która wydaje ci się najmocniejsza?

Wymienię drużyny, które najbardziej będę śledzić – G2, Rogue, T1. Prywatne sympatie oraz generalna ciekawość tego, jak te drużyny się zaprezentują.

10. Kto wygra Worldsy 2022?

Przeczucie wewnętrzne mówi mi, że zobaczymy JDG w finale, więc gdybym miał strzelić, to dałbym właśnie ten zespół. Gdybym miał iść za głosem rozsądku, wskazałbym Gen.G.


Zmagania w ramach Worlds 2022 wystartują już dziś o godzinie 22:00. Po więcej informacji dotyczących tegorocznych mistrzostw świata LoL-a zapraszamy do naszej relacji tekstowej.