PGE Turów Zgorzelec 14 : 16
(Ancient)
ThunderFlash

Mecz pewnie zaczęło grające w defensywie ThunderFlash. Wiadomo, ile może być warta runda pistoletowa na jednostronnej mapie, jaką jest Ancient. Dzięki niej Błyskawice uciekły rywalom na 5:1, jednak gdy terroryści osiągnęli stabilną ekonomię, od razu nawiązali walkę z rywalami. Było dużo szarpania pomiędzy drużynami. Wiele wymian jeden za jednego w środku rund i skuteczne odbijania zapewniły sporą dynamikę spotkania. Taka gra faworyzowała nie tylko ekonomicznie, ale i w kontekście wyniku całego meczu graczy Turowa. Zdołali odrobić straty i zakończyć połowę, tracąc tylko jeden punkt do przeciwnika.

Druga runda pistoletowa była popisem Kacpra "darko" Ściery. Ten zdobył na rampie aż trzy fragi przy użyciu Dual Berett. Mogłoby się wydawać, że 8:7 po stronie CT z wygraną pistoletówką to jest zdecydowanie za mało, jednak PGE Turów Zgorzelec również miało problem z ustabilizowaniem finansów. Trzeci force wygrany w meczu przez ThunderFlash sprawił, że dalej nie było widać faworyta do zwycięstwa. W kluczowej rundzie przy wyniku 12:12 tym razem to Kacper "gRuChA" Gruszeczka zdobył trzy eliminacje na środku. Zmusił terrorystów do ryzyka i gry na resztkach, ale atakujący po raz kolejny zaskoczyli, wygrywając tę rundę i to PGE nie miało po niej pieniędzy. Runda ekonomiczna po stronie CT i przegrana na karabinach oznaczały punkt meczowy dla TF. Jedną rundę udało się wybronić nawet w sytuacji pięciu na trzech, jednak kropkę nad i postawił Snax, który wszedł na plecy przeciwnikowi w ostatniej rundzie i wygrał to spotkanie.

Gracz Łącznie K/D Ratio
Michał "Mride" Idzikowski 25:18 1,39
Maks "maku" Wrześniewski 26:20 1,3
Kacper "darko" Ściera 22:20 1,1
Filip "noise" Sobierski 21:20 1,05
Kacper "gRuChA" Gruszeczka 21:22 0,95
Bartosz "baljs" Mikołajewicz 17:18 0,94
Paweł "pawkoem" Mitura 14:16 0,88
Adrian "kadziu" Lis 14:18 0,78
Janusz "snax" Pogorzelski 15:20 0,75
Mateusz "asran" Niewiatowski 17:23 0,74

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.