Pożegnanie FaZe i MOUZ

Pogromcami FaZe w ESL Pro League okazali się zawodnicy Cloud9. Niemniej samo spotkanie miało naprawdę zacięty przebieg i tak naprawdę bardzo długo nie było jasne, kto ostatecznie opuści serwer z tarczą. Tym bardziej że to Håvard "rain" Nygaard i spółka wystartowali lepiej, triumfując na Inferno 16:13. Ale już dwie kolejne mapy, tj. Ancient oraz Mirage, padły łupem piątki z Europy Wschodniej, dzięki czemu to właśnie ona pozostała na powierzchni. Swoją przygodę z EPL-em kontynuuje również Team Liquid. Ekipa zza oceanu okazała się lepsza od MOUZ, które na Inferno i Ancient tylko do pewnego momentu było w stanie rywalizować z oponentami jak równy z równym, ale na ostatniej prostej i tak musiało przełknąć gorzką pigułkę porażki.

Komplet czwartkowych wyników ESL Pro League Season 16:

29 września

Ćwierćfinał

15:30 MOUZ 0:2 Team Liquid Inferno 10:16
Ancient 11:16
19:00 Cloud9 2:1 FaZe Clan Inferno 13:16
Ancient 16:8
Mirage 16:11

NAVI czy G2? Kto pozostanie w grze?

A już dziś kolejne mecze ćwierćfinałowe. Najpierw naprzeciwko siebie staną Outsiders oraz Team Vitality i już teraz można spokojnie przyjąć, że to popularne Pszczoły uchodzić będą za faworytów tego pojedynku. Zwłaszcza że mają one po swojej stronie mocarnego Mathieu "ZywOo" Herbauta, który jak dotychczas pokazywał się we wszystkich spotkaniach z fantastycznej strony. A kilka godzin później prawdziwy pojedynek na szczycie stoczą G2 Esports oraz Natus Vincere, czyli odpowiednio druga oraz szósta drużyna świata. Tak naprawdę trudno jednoznacznie przewidzieć, kto w tym wypadku będzie górą. Tym bardziej że Samurajowie mają za sobą świetną fazę grupową ESL Pro League i wcale nie muszą być bez szans w starciu z NAVI.

Piątkowy harmonogram ESL Pro League Season 16:

30 września

Ćwierćfinał

15:30 Team Vitality vs Outsiders BO3
19:00 G2 Esports vs Natus Vincere BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 16 zapraszamy do naszej relacji, którą można znaleźć pod tym adresem lub do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

ESL Pro League