MAD Lions i Fnatic zagrają po jednym spotkaniu

Zanim jednak MAD Lions wyjdą na arenę Worlds, swój pojedynek rozegra Fnatic, które najprawdopodobniej wystąpi już w pełnym składzie. Najprawdopodobniej, bo choć nie zostało to otwarcie zakomunikowane, to dotychczasowe informacje mówiły o wejściu Rúbena "Rhuckza" Barbosy na tylko jeden dzień i nic w tej materii raczej się nie zmieniło – przynajmniej oficjalnie.

Pomarańczowo-czarni zawalczą przeciwko DetonatioN Gaming o godzinie 22. Japońska formacja wczoraj uległa brazylijskiemu LOUD, które w teorii jest najsłabszym przeciwnikiem w grupie A, ale nadal jest wręcz ikoną rodzimej sceny. A Yuta "Yutapon" Sugiura jest najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem w regionie i wielokrotnie pojawiał się już na mistrzostwach świata. DetonatioN w poprzednim roku awansowało do głównego etapu Worlds i kibice zapewne chcieliby, by ich ulubiona drużyna powtórzyła ten wyczyn. Lecz te marzenia legnąć w gruzach biorąc pod uwagę nadchodzącą potyczkę z Fnatic.

Jeżeli zaś chodzi o MAD Lions, to należy wspomnieć, że wczorajsza forma tej drużyny pozostawiła wiele do życzenia. Gdyby Isurus prezentowało się lepiej, to Lwy mogłyby mieć nie lada problem. I nie jest to dobry prognostyk przed meczem, który planowo powinien rozpocząć się o 4 nad ranem. Reprezentanci Europy zmierzą się wówczas z Royal Never Give Up. A warto zaznaczyć, że Chiny w tym sezonie są niezwykle groźnym przeciwnikiem i wielu ekspertów sądzi, że jeżeli chodzi o dyspozycję, to już na dobre stały się nową Koreą. Dlatego też ekipa Marka "Humanoida" Brazdy będzie musiała wspiąć się na swoje wyżyny, by móc z nimi zawalczyć na równym poziomie.

Geniusze Zła pokażą swoje umiejętności dwukrotnie

Drugiego dnia w akcji zobaczymy również Kacpra "Inspidera" Słomę, którego Evil Geniuses poniosło wczoraj porażkę z Fnatic. Dzisiaj jednak amerykańska formacja ma szansę na rehabilitację. Jej mecze będzie można obejrzeć 0 23 oraz o 2 w nocy. Najpierw stoczy ona bitwę z brazylijskim LOUD. Na papierze nie jest to formacja, która powinna być konkurencją dla reprezentantów LCS, ale po wczorajszym zwycięstwie opinia o tym zespole diametralnie się zmieniła. Drugim rywalem EG będzie z kolei będzie tajwańskie Beyond Gaming, które pierwszego dnia wygrało ze wspomnianymi wcześniej Brazylijczykami i teraz spróbuje pójść za ciosem.

Harmonogram drugiego dnia Worlds 2022:

30 września
22:00 Fnatic vs DetonatioN Gaming BO1
23:00 LOUD vs Evil Geniuses BO1
1 Października
00:00 Saigon Buffalo vs Isurus BO1
01:00 DetonatioN Gaming vs Chiefs Esports Club BO1
02:00 Evil Geniuses vs Beyond Gaming BO1
03:00 DRX vs Saigon Buffalo BO1
04:00 MAD Lions vs Royal Never Give Up (RNG) Royal Never Give Up BO1
05:00 DRX vs Instanbul Wildcats BO1

Wszystkie mecze Worlds 2022 będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube.
Po więcej informacji dotyczących Worlds 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

League of Legends Worlds 2022