NAVI wyeliminowane przez G2

W wypadku NAVI katem okazało się G2 Esports, które po trzymapowym boju mogło ostatecznie świętować kolejne w tym sezonie zwycięstwo. Co ciekawe, to podopieczni ukraińskiej organizacji zaczęli lepiej i po zaciętym starciu na Duście zatriumfowali 16:13. Niemniej kolejne dwie mapy, czyli Inferno i Mirage, padły łupem Samurajów – dwukrotnie w stosunku 16:9. Tym samym zachowali oni status niepokonanej ekipy, zgarniając szóstą wygraną z rzędu. Sześć zwycięstw na swoim koncie ma również Team Vitality. Tym razem popularne Pszczoły okazały się lepsze od Outsiders, którzy ze wszystkich sił starali się podjąć rzucaną przez rywali rękawicę. Problem w tym, że ostatnie słowo należało do TV, które rzutem na taśmę przechylało szalę na swoją stronę.

Komplet piątkowych wyników ESL Pro League Season 16:

30 września

Ćwierćfinał

15:30 Team Vitality 2:0 Outsiders Mirage 16:13
Dust2 19:17
19:00 G2 Esports 2:1 Natus Vincere Dust2 13:16
Inferno 16:9
Mirage 16:9

Niepokonane G2 vs niepokonane Vitality

Tak więc w grze o mistrzowski tytuł pozostały już tylko cztery formacje. Ale stan ten nie utrzyma się zbyt długo, bo przed nami starcia półfinałowe. Najpierw naprzeciwko siebie staną dwie północnoamerykańskie organizacje, czyli Team Liquid oraz Cloud9. Obie one zaskakująco dobrze wypadły w minionych tygodniach i trudno nie przyznać, że w przypadku każdej z nich awans do finału będzie w pełni zasłużony. Jeszcze większą siłą wykazały Team Vitality oraz G2 Esports, które w tym sezonie nie znalazły jeszcze swojego pogromcy. Ale w sobotni wieczór jeden z zespołów będzie musiał pogodzić się z tym, że porażka przydarzyła mu się w jednym z najgorszych momentów, czyli tuż przed decydującym pojedynkiem.

Sobotni harmonogram ESL Pro League Season 16:

1 października

Półfinał

15:30 Team Liquid vs Cloud9 BO3
19:00 Team Vitality vs G2 Esports BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 16 zapraszamy do naszej relacji, którą można znaleźć pod tym adresem lub do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

ESL Pro League