Vitality zatrzymało G2

Wczoraj za burtą rozgrywanego na Malcie turnieju wylądowało m.in. G2 Esports, które do tej pory zachowywało status drużyny niepokonanej. Popularni Samurajowie wcześniej wyrzucili za burtę Natus Vincere, ale ich szczęście zakończyło się podczas starcia z Teamem Vitality. Niemniej trudno uznać to za zaskoczenie, bo francuska organizacja miała w swoich szeregach najlepszego gracza tego sezonu, Mathieu "ZywOo" Herbauta, który i tym razem zaprezentował się ze świetnej strony. To w dużej mierze dzięki niemu Vitality po jednostronnym Mirage'u i zaciętym Inferno zatriumfowało 2:0. Trzy mapy oglądaliśmy natomiast podczas meczu Teamu Liquid z Cloud9. I były to mapy naprawdę wyrównane, toteż Liquid może mówić o sporym szczęściu, bo innego dnia to C9 mogło być górą. Ale cóż, tym razem nie było.

Komplet sobotnich wyników ESL Pro League Season 16:

1 października

Półfinał

15:30 Team Liquid 2:1 Cloud9 Inferno 16:11
Ancient 13:16
Dust2 16:13
19:00 Team Vitality 2:0 G2 Esports Mirage 16:8
Inferno 19:16

Czas na finał z Vitality i Liquid

Tak więc do rozegrania pozostał już tylko wielki finał. Finał, w którym naprzeciwko siebie staną Team Liquid oraz Team Vitality. I nie ulega wątpliwości, że to formacja z Europy uchodzić będzie za faworyta. I to takiego z gatunku tych murowanych, bo ma po swojej stronie potężnego ZywOo. Francuz w dotychczasowych meczach wypracował rating wynoszący aż 1,43 i wydaje się, że tylko prawdziwa katastrofa mogłaby pozbawić go tytułu MVP całej imprezy. Nawet ewentualna porażka w finale raczej by tego nie zrobiła. Ale aby do takowej w ogóle doszło, to Liquid będzie musiało wznieść się na prawdziwe wyżyny swoich umiejętności. I liczyć na to, że Mareks "YEKINDAR" Gaļinskis ponownie pokaże pełnię swoich niemałych przecież zdolności. Tym bardziej że stawka będzie niebanalna, bo to nie tylko 175 tysięcy dolarów, ale również miejsce na Intel Extreme Masters Katowice 2023 oraz BLAST Premier World Final 2022.

Niedzielny harmonogram ESL Pro League Season 16:

2 października

Wielki finał

17:00 Team Liquid vs Team Vitality BO5

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 16 zapraszamy do naszej relacji, którą można znaleźć pod tym adresem lub do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

ESL Pro League