Na start Ameryka kontra Europa

Szczególnie interesujący, nie tylko dla fanów europejskich rozgrywek, ale przede wszystkim dla Polaków, będzie pierwszy pojedynek. W nim dojdzie do batalii pomiędzy Evil Geniuses oraz MAD Lions. Zespół Kacpra "Inspireda" Słomy po zajęciu drugiego miejsca w grupie A miał jeden dzień wolnego od oficjalnych rozgrywek i czekał jedynie na swojego rywala. Tym okazały się Lwy, które we wczorajszej batalii z Saigon Buffalo triumfowały wynikiem 3:1. W zestawieniu tym bardzo trudno jest wytypować potencjalnego faworyta. Wydaje się, że obie ekipy prezentują podobny poziom, który nie jest pozbawiony błędów. Nie można jednak zarzucić formacjom braku woli walki, gdyż te pokazały już, że tanio skóry nie sprzedają. Dodatkowej pikanterii tej potyczce dodaje fakt, iż jest to pierwsza seria best of 5 pomiędzy drużynami z Ameryki Północnej i Europy na Worlds od 2018 roku! Szykuje się nie lada widowisko, a organizatorzy zadbali o to, aby kibice z naszego kraju obejrzeli je o ludzkiej godzinie.

Reprezentanci Japonii skazani na pożarcie

Następni w kolejce do walki o miejsce w turnieju głównym Worlds 2022 będą gracze Royal Never Give Up oraz DetonatioN FocusMe. Drużyna grająca na co dzień w League of Legends Japan League zameldowała się w drugim meczu play-inów po uprzednim rozprawieniu się z LOUD. Sama seria zakończyła się zwycięstwem mistrzów Kraju Kwitnącej Wiśni w stosunku 3:1. Bój był jednak znacznie bardziej wyrównany niż wskazuje na to końcowy rezultat, bowiem jedynie ostatnia mapa była zdobyta w pewnym stylu przez DFM. Nieważne natomiast w jaki sposób Lee "Yaharong" Chan-ju i jego kompani wygraliby minioną batalię,bo wydaje się, że w najbliższym starciu ich dni i tak są już policzone. Wszak wyeliminowanie Królewskich przez formację z ligi japońskiej byłoby historycznym wydarzeniem nie tylko dla samego regionu, ale też i dla całych Worldsów. Szanse na to są jednak bliskie zeru, więc już ewentualne urwanie mapy będzie mogło być uznane za sukces.

Harmonogram dzisiejszych meczów Worlds 2022:

4 października
20:00 Evil Geniuses vs MAD Lions BO5
5 października
01:00 Royal Never Give Up vs DetonatioN Gaming BO5

Oba mecze będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Transmisja rozpocznie się około godziny 19:50, natomiast pierwszy mecz wystartuje dziesięć minut później. Po więcej informacji dotyczących Worlds 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

League of Legends Worlds 2022