Która z europejskich formacji dotrze najdalej i w którym etapie może zakończyć swoją przygodę z Worlds?

FNC ma bardzo ciężką grupę – raczej spisuję ich na straty. C9 bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie w tym sezonie. EDG jest bardzo bardzo dobrą drużyną i uważam że shift mety im pomoże. Jeden z moich faworytów całego turnieju. T1 zawsze dobrze pokazywało się w group stage'u. Ich dużym problemem było eksperymentowanie w summer i słaby performance Gumayusiego, a raczej poprawią to na Worldsy + zmieniły się grane championy na dolnej alei, co im w tym pomoże. Uważam, że FNC zrobi ostatnie miejsce w grupie.

G2 bardzo mocno traci przez losowanie. Są oni drużyna top-centryczną, a pozostałe drużyny w ich grupie to JDG z fenomenalnym top-jng-mid – 369, Kanavi i Yagao, do tego DWG i kolejna niesamowita trójka – Nuguri, Canyon, ShowMaker, no i EG, gdzie nawet Impact prezentował się dobrze w play-inach. G2, jak i cała Europa, zaprezentowało się bardzo słabo w letnich play-offach, więc trzeba liczyć, że zrobili ogromny progres, jeśli chcą wyjść z grupy. Uważam że raczej skończą na 3. miejscu.

Największe szanse daję RGE, bo mają prostą grupę i mają realne szanse na wyjście z niej, walcząc o drugie miejsce z DRX. Jeśli wyjdą, to raczej odpadną w ćwierćfinale.

Co było największym zaskoczeniem w play-inach?

Dla mnie słaby performance RNG. Pokazali, że mają bardzo słaby read na metę, a ich gra też pozostawia wiele do życzenia. Zaskoczyło mnie, że prawie byli 0-2 w serii na DFM.

Która drużyna może być czarnym koniem całego turnieju?

Cloud9.

Jak szeroki obecnie jest mityczny "gap" pomiędzy Wschodem i Zachodem?

Jest ogromny. Oglądając play-offy LEC miałem wrażenie, że drużyny grają bardzo, bardzo słabo. W NA jedynym obiecującym teamem jest Cloud9. Za to w LCK jest nowa potężna formacja Gen.G, w LPL-u JDG i TES prezentowali się na bardzo wysokim poziomie, a zmiana mety może pomóc zeszłorocznym mistrzom świata, EDG.

Na jakiego zawodnika albo zawodników powinniśmy szczególnie zwracać uwagę podczas tegorocznych mistrzostw?

Top – 369; dżungla – Peanut i Tian; mid – knight i Chovy; adc – Viper, Ruler i Berserker; support – Meiko i Lehends.

Jaki zespół lub zespoły będą rozczarowaniem podczas tego turnieju?

Fnatic i drużyny z PCS oraz VCS.

Chiny czy Korea – który region wysyła lepszą reprezentację?

Ciężko ocenić z racji zmiany mety, ale jak miałbym teraz wybrać, to Gen.G wygląda na najlepsze, aczkolwiek nigdy nie skreślałbym JDG, TES i EDG.

Czy Worldsy potrzebują drabinki podwójnej eliminacji? Co pokrótce sądzisz o obecnym formacie?

Double elim byłoby zaje*iste, ale obecny format też jest spoko, bo przez single elim jest więcej emocji i presji.

Jaką grupę będziesz najchętniej śledził i która wydaje ci się najmocniejsza?

Grupa A.

Kto wygra Worldsy 2022?

Gen.G.


Mecze Worlds będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

League of Legends Worlds 2022