Pierwszy mecz Rogue na Worlds 2022 na otwarcie

Sobotnio-niedzielne zmagania na Worlds zainauguruje Rogue, które podejmie DRX. Drużyna Adriana "Trymbiego" Trybusa jeszcze nie miała okazji pokazać się na tegorocznych mistrzostwach świata i już w swoim pierwszym meczu czeka ją rywal z Korei Południowej, który w dodatku ma za sobą rozgrzewkę w postaci play-inów. DRX, bo o tym zespole mowa, w fazie wstępnej nie przegrał ani jednego meczu i dziś podejmie mistrzów LEC w walce o podtrzymanie zwycięskiej serii.

Wkrótce po tym starciu czeka nas kolejna na tym turnieju bitwa pomiędzy Europą i Ameryką Północną. Tym razem Evil Geniuses, którzy mierzyli się już z Fnatic oraz MAD Lions, podejmą G2 Esports, a więc czeka nas polski pojedynek w dżungli. Po jednej stronie zobaczymy Kacpra "Inspireda" Słomę, który w wywiadach pomeczowych po awansie do głównego turnieju nie omieszkał wbić szpilki w dyspozycję Lwów. Dziś pokaz siły Europy może dać ekipa Marcina "Jankosa" Jankowskiego, ale musi mieć się na baczności, bo podobnie jak wspomniane wcześniej DRX EG ma już za sobą rozgrzewkę w play-inach. Złych Geniuszy mieliśmy jednak okazję zobaczyć już minionej nocy w akcji w pojedynku z JD Gaming, gdzie ostatecznie wygrała drużyna z Chin.

League of Legends Worlds 2022

Serię spotkań z udziałem drużyn z LEC dopełni mecz pomiędzy Fnatic i T1, a więc odpowiednio brązowego medalisty europejskiej ligi oraz finalisty południowokoreańskich rozgrywek. Mimo awansu z pierwszego miejsca z grupy w play-inach oraz wczorajszej wygranej z C9, czarno-pomarańczowi do dzisiejszego spotkania podejdą w roli underdoga. Wielu ekspertów wskazuje reprezentację LCK jako jedną z czołowych i choć głównie głosy dotyczą Gen.G Esports, to Lee "Fakera" Sang-hyeoka i jego kolegów nigdy nie wolno ignorować.

Co jeszcze nas dziś czeka?

Kolejne trzy mecze są skierowane już do fanów wschodnioazjatyckich formacji, choć jeszcze o drugiej w nocy przyjdzie nam zobaczyć w akcji Cloud9, które podejmie Edward Gaming. Później do boju przystąpią Top Esports oraz GAM Esports, czyli odpowiednio wicemistrz Chin i triumfator letniego splitu wietnamskiej ligi. Najbardziej elektryzujące starcie zaplanowane jest jednak na sam koniec dzisiejszych pojedynków, bowiem wtedy w szranki staną DWG KIA oraz JD Gaming. Nie dość, że będzie to bitwa pomiędzy najsilniejszymi regionami, to w dodatku o prym w grupie B – i to prawdopodobnie w ogólnym rozrachunku, a nie tylko biorąc pod uwagę wczorajsze wyniki.

Tak prezentuje się harmonogram drugiego dnia fazy grupowej Worlds 2022:

8 października
23:00 Rogue vs DRX BO1
9 października
00:00 Evil Geniuses vs G2 Esports BO1
01:00 Fnatic vs T1 BO1
02:00 Edward Gaming vs Cloud9 BO1
03:00 Top Esports vs ⁠GAM Esports BO1
04:00 DWG KIA vs JD Gaming BO1

Wszystkie mecze Worlds 2022 będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Worlds zapraszamy do naszej relacji tekstowej, która znajduje się pod tym adresem.