Niespodziewane zakończenie kariery

To była jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie kiedykolwiek podjęłam, ale nadszedł czas, by pójść dalej i wyznaczyć sobie nowe cele – pisała wówczas 31-latka, której ostatnim pracodawcą było G2 Esports. To właśnie pod banderą popularnych Samurajów Szwedka występowała w VALORANCIE i m.in. trzykrotnie triumfowała w cyklu VALORANT Champions Tour Game Changers w regionie EMEA. Jej miejsce w zespole zajęła w związku z tym pochodząca z Bahrajnu Maryam "Mary" Maher, zaś sama Turkie zapowiedziała powrót do ojczyzny, a konkretnie do Malmö. To właśnie tam miała ona zająć się kwestią edukacji młodych zawodników, by przy okazji znaleźć także nowe talenty, które mogłyby wejść na scenę. Dziś wiemy już jednak, że w trakcie ostatnich miesięcy jej plany uległy zmianie.

zAAz znowu w Counter-Strike'u

Zakończenie kariery było czymś trudnym, naprawdę trudnym. Rywalizacja to ogromna część mojej osoby i nie jestem w stanie opisać słowami, jak trudno mi ostatnio było. Nie chcę jednak wchodzić w szczegóły. Zamiast tego napiszę prosto, że wracam do profesjonalnej rywalizacji, ale tym razem w CS:GO. Nadal marzę o pracy nad edukowaniem młodzieży, ale jeszcze nie pora na to. Sześć miesięcy bez gry było dla mnie niczym cały wieki. Nadal czuję niesamowity głód gry i nie mogę się doczekać, by znowu przywlec mój tyłek na serwer. Tak więc kto jest gotowy na dominację? – zapowiedziała zAAz w opublikowanym przez siebie wpisie w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że wcześniej szwedzka graczka na scenie Counter-Strike'a obecna była przez kilkanaście lat. W tym czasie współtworzyła ona jedne z najlepszych drużyn na świecie, reprezentując przy okazji takie organizacje, jak chociażby Fnatic, Team Secret, Beşiktaş Esports czy też RES Gaming. Na swoim koncie ma m.in. po trzy mistrzostwa Intel Challenge Katowice oraz Copenhagen Games, a także triumfy w Electronic Sports World Cup 2013 czy DreamHack Showdown Valencia 2019. Ostatni oficjalny mecz w CS:GO zAAz rozegrała w kwietniu 2021 roku, gdy jej XSET uległo Lemondogs i tym samym odpadło z regionalnej fazy Spring Sweet Spring 1. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kto połasi się na zatrudnienie tak doświadczonej zawodniczki.