Jankos i Inspired w walce o ćwierćfinały Worlds

Polakami tymi będą reprezentujący G2 Esports Marcin "Jankos" Jankowski oraz grający w Evil Geniuses Kacper "Inspired" Słoma. Samurajowie na chwilę obecną odnieśli jedno zwycięstwo na Worlds 2022, właśnie z EG, które pierwszą połowę tego etapu zmagań zakończyło z zerowym dorobkiem punktowym. Przed rewanżami największe szanse na awans do drabinki pucharowej mają więc JD Gaming oraz DWG KIA, które zajmują odpowiednio pierwszą i drugą lokatę w grupie B.

Zanim jednak będziemy mogli zobaczyć w akcji obie drużyny ze wschodniej Azji, do bezpośredniego boju staną ekipy polskich dżunglerów. Dla Inspireda i kolegów będzie to spotkanie o życie, bowiem porażka w nim będzie oznaczała utratę wszelkich szans na awans, a stawką we wszystkich pozostałych meczach będzie jedynie honor. Los G2 z kolei rozstrzygnie się na przełomie piątku i soboty – około godziny 23:00 drużyna Jankosa podejmie DWG KIA, zaś na północ zaplanowane jest starcie z JD Gaming. Te dwa mecze będą kluczowe w kontekście walki o miejsce w play-offach, a szczególnie pierwszy z nich, który może na dobre przekreślić nadzieje Samurajów na ćwierćfinały. Jeśli graczom DWG KIA i JD Gaming nie powinie się noga w starciach z drużynami z Zachodu, to w ostatnim meczu tej nocy zmierzą się w walce o prym w tabeli, przy czym jeśli wygra ekipa Heo "ShowMakera" Su, to dojdzie do ostatecznej dogrywki o fotel lidera.

Harmonogram dzisiejszych meczów Worlds 2022:

14 października
21:00 G2 Esports vs Evil Geniuses BO1
22:00 Evil Geniuses vs JD Gaming BO1
23:00 DWG KIA vs G2 Esports BO1
15 października
00:00 G2 Esports vs JD Gaming BO1
01:00 Evil Geniuses vs DWG KIA BO1
02:00 JD Gaming vs DWG KIA BO1

Wszystkie mecze Worlds 2022 możecie obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

League of Legends Worlds 2022