Polki z NAVI o krok od lanowych finałów

Przypomnijmy, że już w poprzednim sezonie Angelika "Angelka" Kozłowska i jej koleżanki świetnie spisały się w pierwszym etapie rozgrywek i wydawało się, że tylko prawdziwa katastrofa może je powstrzymać przed awansem. Problem w tym, że taka katastrofa się zdarzyła, bo Javelins w decydującym meczu musiały uznać wyższość EQUIPY, przez co ominął je wyjazd do Dallas. Można więc założyć, że polska piątka zrobi wszystko, by tamten przykry scenariusz się nie powtórzył i na papierze wydaje się, że ma spore szanse, by doprowadzić sprawę do końca. Zawodniczki Natus Vincere będą bowiem murowanymi faworytkami niedzielnego meczu, który przesądzi o tym, kto dołączy do Nigmy Galaxy w gronie finalistów.

Ostatnią przeszkodą na drodze NAVI Javelins będzie NOFEAR5. Zespół z Rosji do ostatnich chwil musiał drżeć o to, czy w ogóle uda mi się zagrać w play-offach i finalnie wyprzedził Ninjas in Pyjamas, chociaż mógł pochwalić się identycznym bilansem – trzy zwycięstwa oraz trzy porażki. Fakt ten dobitnie pokazuje, że graczki z Europy Wschodniej bynajmniej nie są w swojej najlepszej dyspozycji. Warto zresztą pamiętać, że w trakcie fazy zasadniczej niewiele brakowało, a punkty urwałyby im inne polskie zawodniczki, Entropiq Queens. Nic nie powinno więc stać na przeszkodzie, by już dziś Angelka i spółka doprowadziły do końca dzieło swoich rodaczek, a przy okazji po raz pierwszy w swojej historii dostały się na lanowe finały ESL Impact League.


Spotkanie pomiędzy NAVI Javelins a NOFEAR5 rozpocznie się o godzinie 19:30 polskiego czasu i rozegrane zostanie w systemie BO3. Mecz ten wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV. Po więcej informacji na temat europejskiej ESL Impact League Season 2 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.