Zaskoczenie na starcie, Grypciocraft powalczył

Na sam początek przyszło nam obejrzeć pojedynek Zero Tenacity z Gentlemen's Gaming. Faworytem tego zestawienia bez dwóch zdań byli mistrzowie Polski, którzy do rozgrywek w Ultraliga Super Pucharze podchodzili w niezmienionej formie. Jak się jednak okazało, Dżentelmeni zapewnili nam to, co prezentowali niejednokrotnie podczas ósmego sezonu UL. Już na pierwszej mapie świetnie przeczytali zamiary przeciwników i skutecznie je zdusili, dzięki czemu sięgnęli po pierwszy punkt w serii. Z10 jednak nic sobie z tego nie zrobiło i już na drugiej planszy całkowicie zdominowało GGM, nie pozostawiając na oponentach suchej nitki. Rozstrzygnąć o całości miała zatem trzecia potyczka i ta można powiedzieć, że była najbardziej wyrównana ze wszystkich, jednak to formacja Tomasza "Badlyygi" Bałdygi kontrolowała jej przebieg. Finalnie zatem to właśnie ekipa polskiego leśnika triumfowała.

Po przerwie do gry weszli zawodnicy Forsaken oraz Grypciocraft Esports. Szymon "Kanna" Kawęcki i jego kompani, mimo iż teoretycznie byli underdogami w tym spotkaniu, to w mecz weszli z impetem. Szczególnie dobry występ zaliczył Patryk "PolskiFok" Langer, który mocno przysłużył się w wygraniu pierwszej mapy. Dwie kolejne jednak padły już łupem Zapomnianych, którzy najwidoczniej w porę się otrząsnęli i zdołali zaprezentować swoje umiejętności, przechodząc tym samym do pojedynku o awans.

Wyniki wczorajszych meczów Ultraligi Super Pucharu:

26 października
17:00 Zero Tenacity 1:2 Gentlemen's Gaming logo Gentlemen's Gaming BO3
20:00 Grypciocraft Esports 1:2 Forsaken BO3

WOLF vs DV1 o życie, RGO vs IHG o awans

My jednak wracamy na razie do zbioru A, gdzie zobaczymy dwa spotkania rozgrywające się już o pewną stawkę. Na sam początek Iron Wolves zawalczą z devils.one o być albo nie być w zawodach. Na papierze wydawać by się mogło, że to Wilki mają większe szanse na ostateczne zwycięstwo, jednak Diabły dały już popalić Illuminar Gaming, więc i tutaj spodziewać możemy się zaciętego boju. A skoro już wspomnieliśmy o graczach spod szyldu Oka, to ci na Summoner's Rifcie zameldują się około godziny 20:00, po to, aby podjąć AGO ROGUE w meczu o awans do play-offów. W tym zestawieniu nie ma co ukrywać, że bardziej prawdopodobnym jest triumf RGO nad IHG niż na odwrót. Szczególnie że formacja Damiana "svnsa" Klejca pomimo wygranej w pierwszym pojedynku tego turnieju nie pokazała się ze zbyt dobrej strony.

Dzisiejsze pojedynki Ultraligi Super Pucharu:

27 października
17:00 Iron Wolves vs devils.one BO3
20:00 AGO ROGUE AGO ROGUE vs Illuminar Gaming BO3

Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Rozgrywki śledzić można na kanale Polsat Games na Twitchu oraz YouTube.