Outsiders 2 : 0 Fnatic
Inferno 16:11 — Mirage 16:8 — Overpass

Pierwszą serię ćwierćfinałową rozpoczęliśmy od Inferno wybranego przez Fnatic. Początek tej potyczki był niezwykle wyrównany, gdzie oba zespoły wydzierały sobie rundy z rąk. Wraz z upływem czasu lepszy rytm złapała ekipa Jame'a, która zaczęła regularnie punktować. Dzięki temu pierwszą połowę mapy udało się zakończyć z dziesięcioma oczkami na koncie. Czarno-pomarańczowi natomiast nie mieli najmniejszego zamiaru tak łatwo złożyć broni. Po przejściu do defensywy od razu zabrali się do pracy, błyskawicznie niwelując całą przewagę punktową przeciwników. Przy remisie jednak ponownie inicjatywę w pojedynku przejęli zawodnicy reprezentujący region CIS. Ci skutecznie przeprowadzali swoje ataki na bombsite'y, zaliczając w 26. wymianie punkt mapowy. Długo na ostateczny triumf OS na Inferno czekać nie trzeba było, bowiem już rundę później zawodnicy tej formacji schodzili na przerwę z wygraną.

IEM Rio Major 2022

Zespół Freddy'ego "KRIMZA" Johanssona, aby jeszcze myśleć o ewentualnym triumfie musiał wygrać na Mirage'u. Początek wyglądał całkiem nieźle dla ekipy szwedzkiego zawodnika, jednak po zdobytych dwóch punktach to znów Outsiders zdołali przejąć pałeczkę i zdobywać wymiany na swoją korzyść. Zanim FNC odpowiedziało, to na tablicy wyników widniało już sześć oczek po stronie brygady Jame'a. W pozostałych potyczkach tej połowy Fnatic jeszcze udało się kilkukrotnie zatrzymać natarcia wrogów, jednak ostatecznie przed zmianą stron ponownie to drużyna z Europy Wschodniej prowadziła, lecz tym razem różnicą trzech rund. Jako obrońcy gracze OS po wygranej pistoletówce uznali wyższość czarno-pomarańczowych w kolejnej bójce. Błyskawicznie jednak się zreflektowali na eco i od tego czasu już pewnie kroczyli po wygraną 2:0. Koniec końców rywalizacja na Mirage'u zakończyła się w 24. rundzie, kiedy to Outsiders postawili kropkę nad i, zamykając batalię 16:8.

Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Rio Major Championship 2022 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można, klikając ten link.