Natus Vincere
1 : 2
FURIA
Nuke 16:14 — Ancient 10:16 — Mirage 10:16

Starcie rozpoczęło się na wyborze ukraińskiej formacji, czyli Nuke. Latynosi rozpoczęli po stronie defensywnej, skutecznie zgarniając pistoletówkę na swoje konto. NAVI szybko zrewanżowało się na rundzie force. Kolejne potyczki wpadały jednak zarówno na konto jednej, jak i drugiej drużyny. Ekipie Oleksandra „s1mpla” Kostylieva niejednokrotnie udało się wygrać starcie z gorszym wyposażeniem. Połówka zakończyła się zbliżonym rezultatem 8:7 dla strony terrorystów. Po zamianie stron NAVI do czasu grało fenomenalnie. Zawodnicy doskonale czytali grę i reagowali na to, co działo się na mapie. FURIA potrafiła jednak się przełamać i kontrować rywali. Po zaciętym boju po zwycięstwo udało się sięgnąć ekipie s1mpla, domykając Nuke wynikiem 16:14.

IEM Rio Major 2022

Następnie rozgrywka przeniosła się na Ancient. Tam Brazylijczycy rozpoczęli po stronie atakującej, zgarniając rundę pistoletową. Dzięki świetnej grze kolejne punkty wpadały na ich konto. FURIA dominowała pierwszą część gry. Połówka zakończyła się rezultatem 10:5 na korzyść gospodarzy. Po zamianie stron to s1mple i jego koledzy wygrali pierwsze rundy rozgrywki. Antyterroryści potrafili jednak obudzić się w porę. Po paru przegranych punktach zaczęli skutecznie kontrować rywala. Ostatecznie nie wypuścili oni prowadzenia ze swoich rąk i zamknęli mapę wynikiem 16:10.

Brazylijska samba

Spotkanie rozstrzygnąć miało się na Mirage. FURIA rozpoczęła po stronie defensywnej i zgarnęła początkowe punkty na swoje konto. Szybko jednak przyszła odpowiedź ze strony NAVI.  Połówka zakończyła się bardzo zbliżonym rezultatem – 8:7 dla gospodarzy. Po zmianie stron od zwycięstwa zaczęli terroryści. Następne punkty wpadały na konto obu formacji. Nikomu nie udało się uzyskać większej przewagi. Jednak w końcówce to gospodarze pokazali się z lepszej strony, wygrywając Mirage wynikiem 16:10. FURIA zamknęła całe spotkanie z rezultatem 2:1.

Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Rio Major Championship 2022 zapraszamy do naszej relacji, którą można znaleźć tutaj.